Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisieclubs willen Conference League-ticket voor bekerwinnaar

Eredivisieclubs willen Conference League-ticket voor bekerwinnaar

ZEIST (ANP) - De Eredivisieclubs willen dat de winnaar van de KNVB-beker zich voortaan plaatst voor de voorronde van de Conference League in plaats van voor het hoofdschema van de Europa League. Op die manier kan het betere Europa League-ticket naar de nummer 4 op de ranglijst, wat in de ogen van de clubs minder vaak een verrassende naam is. Dat bevestigt technisch manager Martin van Geel van de Eredivisie CV na een interview met Voetbal International.

Door de hoger gerangschikte club het Europa League-ticket te geven, hopen de clubs Nederland op de zesde positie van de coëfficiëntenranglijst te houden. De UEFA moet het voorstel nog goedkeuren. Van Geel weet nog niet wanneer de Europese voetbalbond hier uitsluitsel over geeft.

De technisch manager van de belangenvereniging zegt dat ook de kleinere Eredivisieclubs akkoord zijn met het voorstel. Het zou betekenen dat de winnaar van de play-offs zich plaatst voor de voorronde van de Europa League in plaats van voor de voorronde van de Conference League, het derde Europese toernooi voor clubs.

Meer uit Voetbal

AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

22 minuten geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

27 minuten geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

22 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

22 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

22 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

23 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

1 dag geleden