Eredivisieclubs willen Conference League-ticket voor bekerwinnaar
ZEIST (ANP) - De Eredivisieclubs willen dat de winnaar van de KNVB-beker zich voortaan plaatst voor de voorronde van de Conference League in plaats van voor het hoofdschema van de Europa League. Op die manier kan het betere Europa League-ticket naar de nummer 4 op de ranglijst, wat in de ogen van de clubs minder vaak een verrassende naam is. Dat bevestigt technisch manager Martin van Geel van de Eredivisie CV na een interview met Voetbal International.
Door de hoger gerangschikte club het Europa League-ticket te geven, hopen de clubs Nederland op de zesde positie van de coëfficiëntenranglijst te houden. De UEFA moet het voorstel nog goedkeuren. Van Geel weet nog niet wanneer de Europese voetbalbond hier uitsluitsel over geeft.
De technisch manager van de belangenvereniging zegt dat ook de kleinere Eredivisieclubs akkoord zijn met het voorstel. Het zou betekenen dat de winnaar van de play-offs zich plaatst voor de voorronde van de Europa League in plaats van voor de voorronde van de Conference League, het derde Europese toernooi voor clubs.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
6 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
12 uur geleden