Eredivisieclubs willen Conference League-ticket voor bekerwinnaar
ZEIST (ANP) - De Eredivisieclubs willen dat de winnaar van de KNVB-beker zich voortaan plaatst voor de voorronde van de Conference League in plaats van voor het hoofdschema van de Europa League. Op die manier kan het betere Europa League-ticket naar de nummer 4 op de ranglijst, wat in de ogen van de clubs minder vaak een verrassende naam is. Dat bevestigt technisch manager Martin van Geel van de Eredivisie CV na een interview met Voetbal International.
Door de hoger gerangschikte club het Europa League-ticket te geven, hopen de clubs Nederland op de zesde positie van de coëfficiëntenranglijst te houden. De UEFA moet het voorstel nog goedkeuren. Van Geel weet nog niet wanneer de Europese voetbalbond hier uitsluitsel over geeft.
De technisch manager van de belangenvereniging zegt dat ook de kleinere Eredivisieclubs akkoord zijn met het voorstel. Het zou betekenen dat de winnaar van de play-offs zich plaatst voor de voorronde van de Europa League in plaats van voor de voorronde van de Conference League, het derde Europese toernooi voor clubs.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
9 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
10 uur geleden