Eredivisieclubs moeten vanaf 2025 verplicht op natuurgras spelen
ZEIST (ANP) - Alle clubs in de Eredivisie moeten vanaf het seizoen 2025/2026 op natuurgras voetballen. Dat besluit is maandag genomen door de Eredivisie CV en de achttien Eredivisieclubs in de vergadering van vennoten. Vanaf komend seizoen is al een wedstrijdprotocol van kracht, waarin kwalitatieve eisen zijn opgenomen voor zowel natuur-, hybride- als kunstgrasvelden.
De clubs zouden ook een besluit nemen over een nieuw mediacontract, maar daarvan is het niet gekomen. "De gesprekken over een mogelijk nieuw mediacontract vanaf het seizoen 2025 lopen nog", aldus de Eredivisie CV.
De uitzendrechten van de wedstrijden in de Eredivisie zijn nog tot en met 2025 in handen van ESPN. Er zou een nieuw bod liggen van de sportzender voor nog eens tien jaar, tot en met 2035, voor een jaarlijks bedrag van 167 miljoen euro. Er ligt ook een tegenbod van de tv-providers KPN, T-Mobile, VodafoneZiggo en DELTA.
Jeugdopleidingen
Met ingang van het nieuwe mediacontract komt er een nieuwe verdeelsleutel qua inkomsten in de Eredivisie. De nieuwe sleutel moet zorgen voor meer evenredigheid van de gelden. De Europees spelende clubs zijn van 2025 tot en met 2030 per seizoen bereid om 3,75 procent van hun Europese baten af te staan aan niet-Europees spelende clubs. Daar tegenover staat dat het faciliteren van de Europees spelende clubs, door wedstrijden in de Eredivisie te verschuiven om zo meer rust te hebben in aanloop naar een Europees duel, wordt voortgezet.
De clubs besloten verder dat een deel van de zogenoemde 'UEFA Solidarity Payments', een afdracht vanuit de UEFA aan clubs die niet Europees spelen, voortaan naar clubs in de Keuken Kampioen Divisie gaat. Die gelden worden besteed aan de verdere ontwikkeling van de jeugdopleidingen van die clubs.
Media-inkomsten
De Eredivisie CV gaat intensiever samenwerken met de Coöperatie Eerste Divisie. Een fusie komt er echter niet. Eerder stemden de clubs in met de realisatie van het 'competitiebestuur betaald voetbal' om als Eredivisie ook zeggenschap te verkrijgen over competitieaspecten.
"Het is goed dat we vandaag zoveel bindende besluiten hebben genomen met de eredivisieclubs. Langlopende discussies zijn hiermee beëindigd en beslecht", zegt Jan de Jong, directeur van de Eredivisie CV. "Nu kunnen we samen op weg naar nog meer sportieve successen en meer geld uit de media-inkomsten. Daarvoor was het van belang dat het voor een ieder duidelijk is hoe het geld verdeeld gaat worden in de toekomst en wie welke bijdrage daar aan levert."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
22 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden