Eredivisieclubs moeten vanaf 2025 verplicht op natuurgras spelen
ZEIST (ANP) - Alle clubs in de Eredivisie moeten vanaf het seizoen 2025/2026 op natuurgras voetballen. Dat besluit is maandag genomen door de Eredivisie CV en de achttien Eredivisieclubs in de vergadering van vennoten. Vanaf komend seizoen is al een wedstrijdprotocol van kracht, waarin kwalitatieve eisen zijn opgenomen voor zowel natuur-, hybride- als kunstgrasvelden.
De clubs zouden ook een besluit nemen over een nieuw mediacontract, maar daarvan is het niet gekomen. "De gesprekken over een mogelijk nieuw mediacontract vanaf het seizoen 2025 lopen nog", aldus de Eredivisie CV.
De uitzendrechten van de wedstrijden in de Eredivisie zijn nog tot en met 2025 in handen van ESPN. Er zou een nieuw bod liggen van de sportzender voor nog eens tien jaar, tot en met 2035, voor een jaarlijks bedrag van 167 miljoen euro. Er ligt ook een tegenbod van de tv-providers KPN, T-Mobile, VodafoneZiggo en DELTA.
Jeugdopleidingen
Met ingang van het nieuwe mediacontract komt er een nieuwe verdeelsleutel qua inkomsten in de Eredivisie. De nieuwe sleutel moet zorgen voor meer evenredigheid van de gelden. De Europees spelende clubs zijn van 2025 tot en met 2030 per seizoen bereid om 3,75 procent van hun Europese baten af te staan aan niet-Europees spelende clubs. Daar tegenover staat dat het faciliteren van de Europees spelende clubs, door wedstrijden in de Eredivisie te verschuiven om zo meer rust te hebben in aanloop naar een Europees duel, wordt voortgezet.
De clubs besloten verder dat een deel van de zogenoemde 'UEFA Solidarity Payments', een afdracht vanuit de UEFA aan clubs die niet Europees spelen, voortaan naar clubs in de Keuken Kampioen Divisie gaat. Die gelden worden besteed aan de verdere ontwikkeling van de jeugdopleidingen van die clubs.
Media-inkomsten
De Eredivisie CV gaat intensiever samenwerken met de Coöperatie Eerste Divisie. Een fusie komt er echter niet. Eerder stemden de clubs in met de realisatie van het 'competitiebestuur betaald voetbal' om als Eredivisie ook zeggenschap te verkrijgen over competitieaspecten.
"Het is goed dat we vandaag zoveel bindende besluiten hebben genomen met de eredivisieclubs. Langlopende discussies zijn hiermee beëindigd en beslecht", zegt Jan de Jong, directeur van de Eredivisie CV. "Nu kunnen we samen op weg naar nog meer sportieve successen en meer geld uit de media-inkomsten. Daarvoor was het van belang dat het voor een ieder duidelijk is hoe het geld verdeeld gaat worden in de toekomst en wie welke bijdrage daar aan levert."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De blessureproblemen bij Feyenoord houden voorlopig aan. Verdediger Tsuyoshi Watanabe viel zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de 63e minuut uit en werd vervangen door Thijs Kraaijeveld.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in La Liga weer overgenomen van Real Madrid. De ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong was in het eigen Camp Nou met 3-0 te sterk voor Real Oviedo, de laagst geklasseerde ploeg in de competitie.
3 uur geleden