Eredivisieclubs met de schrik vrij tegen amateurs in KNVB-beker
SPAKENBURG (ANP) - Fortuna Sittard, sc Heerenveen en FC Groningen hebben zich niet zonder moeite ten koste van amateurclubs geplaatst voor de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. De Limburgers waren in Groesbeek de baas (1-4) over tweededivisionist De Treffers, Heerenveen versloeg in Spakenburg derdedivisionist IJsselmeervogels met 3-2, terwijl FC Groningen lang veel moeite had op bezoek bij Kolping Boys, de hekkensluiter in de vierde divisie. Het werd 1-5.
Fortuna-doelman Luuk Koopmans was in de 47e minuut te onvoorzichtig bij het uitverdedigen en verspeelde de bal aan Tim Waterink, die de Groesbeekse amateurs op voorsprong zette. De reactie volgde tien minuten later: in een tijdsbestek van twee minuten bogen de Limburgers de achterstand om in een 2-1-voorsprong. Doelman Niels Kornelis stompte de bal in het eigen doel, waarna Alessio Da Cruz Fortuna kort erna op voorsprong zette: 1-2. Ezequiel Bullaude zorgde met twee doelpunten, waarvan een uit een strafschop, voor de 1-4-eindstand.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
47 minuten geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
51 minuten geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
15 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
17 uur geleden