Eredivisieclubs bestuderen als eerste veldkwaliteit met data
ZEIST (ANP) - Eredivisieclubs gaan met speciale apparatuur de kwaliteit van hun velden in de gaten houden. Volgens belangenorganisatie Eredivisie CV is de competitie daarmee wereldwijd de eerste die deze stap zet. "Met deze nieuwe vorm van datagestuurd grasbeheer wil het Nederlandse betaald voetbal een voortrekkersrol vervullen in de mondiale voetbalwereld", aldus de organisatie.
De apparatuur met de naam HiPSter meet acht kwaliteitsaspecten van de velden, waaronder de hardheid, balstuit, balrol en grip. Veldbeheerders van de clubs met een natuurgrasveld kunnen op elk moment van de dag de staat van het veld bekijken.
Het raadplegen van de apparatuur komt bovenop de onafhankelijke keuringen die drie keer per jaar zijn. De stap komt voort uit de ‘Veranderagenda’. Volgens de Eredivisie CV "zijn steeds meer Eredivisieclubs overgestapt van kunstgras op natuurgras, door het stimuleren van het spelen op een natuurgrasveld van hoge kwaliteit".
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden