Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie wijkt niet voor Formule 1

Eredivisie wijkt niet voor Formule 1

ZEIST (ANP) - De voorlaatste speelronde van de eredivisie blijft 'gewoon' op het programma staan voor zondag 3 mei, de dag waarop ook de Grand Prix van Nederland op Zandvoort wordt verreden. De voetbalclubs hadden in september bij de KNVB het verzoek neergelegd of de wedstrijden een dag eerder gespeeld kunnen worden.

Alle wedstrijden in de 33e en 34e speelronde (10 mei) worden gelijktijdig gespeeld, met de aftrap om 14.30 uur. De Formule 1-race op Zandvoort begint zo'n drie kwartier later. De clubs denken niet alleen dat de Formule 1 veel (tv-)aandacht opslokt, maar ook dat het in de regio om Zandvoort extreem druk wordt. Voor de Noord-Hollandse clubs Ajax en AZ staat op 3 mei een thuiswedstrijd op het programma, tegen respectievelijk VVV-Venlo en FC Utrecht.

De KNVB heeft het verzoek van de eredivisie echter naast zich neergelegd, omdat er op de kalender amper ruimte is om te schuiven. Zo staan op donderdag 30 april de halve finales van de Europa League op het programma. Ajax en AZ zijn nog actief in dat Europese toernooi. Verplaatsing van de wedstrijden naar zaterdag 2 mei is dan ook geen optie voor de KNVB.

"We hebben ons vorig jaar in de vingers gesneden, dat willen we niet nog een keer doen", aldus competitieleider Heinrich Welling van de KNVB, die daarmee doelt op het rommelige slot van het seizoen waarin heel wat wedstrijden verplaatst moesten worden omdat Ajax zo ver kwam in de Champions League. De KNVB had daar toen in de competitieplanning geen rekening mee gehouden. Uiteindelijk moest zelfs de volledige 33e speelronde verplaatst worden naar een doordeweekse avond, omdat Ajax anders niet genoeg rust zou krijgen tussen de wedstrijden door.

Meer uit Voetbal

Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

3 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

5 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

6 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

10 uur geleden
Conte keert graag terug als bondscoach van Italië

NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.

12 uur geleden
Verdediger Maguire (33) verlengt contract bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.

14 uur geleden