Eredivisie volgend seizoen op 14 augustus van start
ZEIST (ANP) - De Eredivisie gaat het volgend seizoen in het weekeinde van 14 en 15 augustus van start. Dat heeft de KNVB aangegeven. Op zondag 8 augustus wordt het seizoen officieel geopend met de 25e editie van de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Op vrijdag 6 augustus is al de eerste speelronde in de Keuken Kampioen Divisie.
De speeldagenkalender is volgens de KNVB mede tot stand gekomen na verschillende gesprekken met alle betrokkenen, waaronder clubs, gemeentes, politie en het Supporterscollectief Nederland. Vervolgens heeft de KNVB gekeken naar de mogelijkheden, onmogelijkheden en het overkoepelend belang van de competities.
In de Eredivisie zijn drie midweekse speelrondes gepland, op 21-23 september, 21-23 december en de voorlaatste speelronde op 11 mei. In de Keuken Kampioen Divisie kunnen alle 38 speelrondes op vrijdagen worden gespeeld en zijn dubbele speelrondes (complete speelronde op vrijdag gevolgd door een complete speelronde op maandag) overbodig.
KNVB-beker
Het toernooi om de KNVB-beker start voor de betaalde clubs in de week van 26-28 oktober. De vijf Europees spelende clubs zijn vrijgesteld van deelname aan de eerste ronde en stromen pas in de tweede ronde (laatste 32) in, van 14 tot 16 december. De finale wordt gespeeld op zondag 17 april.
Het seizoen in de Eredivisie eindigt op zondag 15 mei met een gezamenlijke speelronde, de Keuken Kampioen Divisie eindigt zondag 6 mei.
Play-offs
De speelrondes van de play-offs om een Europees ticket en de play-offs om promotie en degradatie worden in mei 2022 weer in een uit- en thuiswedstrijd afgewerkt. De play-offs om Europees voetbal beginnen op woensdag 18 mei en eindigen op zondag 29 mei. De play-offs om promotie en degradatie lopen van dinsdag 10 mei tot en met zondag 29 mei.
De winterstop in de Eredivisie duurt van vrijdag 24 december 2021 tot en met donderdag 13 januari 2022. In de Keuken Kampioen Divisie loopt de winterstop van dinsdag 21 december 2021 tot en met donderdag 6 januari 2022.
Meer uit Voetbal
COVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.
16 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.
16 uur geleden