Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie start op 5 augustus met Heerenveen - Sparta

Eredivisie start op 5 augustus met Heerenveen - Sparta

ZEIST (ANP) - De Eredivisie begint op vrijdag 5 augustus in Friesland met de wedstrijd sc Heerenveen - Sparta Rotterdam. De aftrap in het Abe Lenstra-stadion is om 20.00 uur. Landskampioen Ajax speelt een dag later de eerste competitiewedstrijd, in Limburg tegen Fortuna Sittard (aftrap 16.30 uur). PSV ontvangt die zaterdagavond het gepromoveerde FC Emmen (20.00 uur), Feyenoord speelt zondag 7 augustus uit tegen Vitesse (14.30 uur).

De KNVB presenteerde dinsdag het conceptprogramma van de eerste speelronde in de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie. Op het tweede niveau start de competitie ook op 5 augustus. Die avond staan zeven wedstrijden op het programma in de Keuken Kampioen Divisie, die allemaal om 20.00 uur beginnen. De uit de Eredivisie gedegradeerde clubs Heracles Almelo en Willem II spelen die avond thuis, tegen respectievelijk ADO Den Haag en Jong PSV. PEC Zwolle, dat ook degradeerde naar de Keuken Kampioen Divisie, speelt op 7 augustus thuis tegen De Graafschap (12.15 uur).

De drie clubs die zijn gepromoveerd naar de Eredivisie, FC Emmen, FC Volendam en Excelsior, starten allemaal met een uitwedstrijd. Emmen begint dus tegen PSV, Volendam tegen FC Groningen en Excelsior ontmoet SC Cambuur in Leeuwarden.

Normaal gesproken begint de Keuken Kampioen Divisie wat eerder dan de Eredivisie omdat op het hoogste niveau minder speelrondes zijn, maar vanwege het WK aan het einde van dit jaar start de Eredivisie nu ook al vroeg. Het Nederlands elftal speelt op maandag 21 november in Qatar de openingswedstrijd van de mondiale eindronde tegen Senegal. Acht dagen daarvoor eindigt de eerste seizoenshelft in de Eredivisie. Op 6 januari, ruim tweeënhalve week na de finale van het WK, wordt de Eredivisie hervat.

De KNVB heeft de speeldagenkalender en het concept-speelprogramma opgesteld met input van de clubs, lokale autoriteiten, tv-zender ESPN en het Supporterscollectief Nederland. De bond presenteert woensdag het volledige programma voor komend seizoen.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

9 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

9 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

9 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

9 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

11 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

12 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

13 uur geleden