Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie start op 5 augustus met Heerenveen - Sparta

Eredivisie start op 5 augustus met Heerenveen - Sparta

ZEIST (ANP) - De Eredivisie begint op vrijdag 5 augustus in Friesland met de wedstrijd sc Heerenveen - Sparta Rotterdam. De aftrap in het Abe Lenstra-stadion is om 20.00 uur. Landskampioen Ajax speelt een dag later de eerste competitiewedstrijd, in Limburg tegen Fortuna Sittard (aftrap 16.30 uur). PSV ontvangt die zaterdagavond het gepromoveerde FC Emmen (20.00 uur), Feyenoord speelt zondag 7 augustus uit tegen Vitesse (14.30 uur).

De KNVB presenteerde dinsdag het conceptprogramma van de eerste speelronde in de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie. Op het tweede niveau start de competitie ook op 5 augustus. Die avond staan zeven wedstrijden op het programma in de Keuken Kampioen Divisie, die allemaal om 20.00 uur beginnen. De uit de Eredivisie gedegradeerde clubs Heracles Almelo en Willem II spelen die avond thuis, tegen respectievelijk ADO Den Haag en Jong PSV. PEC Zwolle, dat ook degradeerde naar de Keuken Kampioen Divisie, speelt op 7 augustus thuis tegen De Graafschap (12.15 uur).

De drie clubs die zijn gepromoveerd naar de Eredivisie, FC Emmen, FC Volendam en Excelsior, starten allemaal met een uitwedstrijd. Emmen begint dus tegen PSV, Volendam tegen FC Groningen en Excelsior ontmoet SC Cambuur in Leeuwarden.

Normaal gesproken begint de Keuken Kampioen Divisie wat eerder dan de Eredivisie omdat op het hoogste niveau minder speelrondes zijn, maar vanwege het WK aan het einde van dit jaar start de Eredivisie nu ook al vroeg. Het Nederlands elftal speelt op maandag 21 november in Qatar de openingswedstrijd van de mondiale eindronde tegen Senegal. Acht dagen daarvoor eindigt de eerste seizoenshelft in de Eredivisie. Op 6 januari, ruim tweeënhalve week na de finale van het WK, wordt de Eredivisie hervat.

De KNVB heeft de speeldagenkalender en het concept-speelprogramma opgesteld met input van de clubs, lokale autoriteiten, tv-zender ESPN en het Supporterscollectief Nederland. De bond presenteert woensdag het volledige programma voor komend seizoen.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

1 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

1 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

4 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

4 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

4 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

12 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

12 uur geleden