Eredivisie start op 5 augustus met Heerenveen - Sparta
ZEIST (ANP) - De Eredivisie begint op vrijdag 5 augustus in Friesland met de wedstrijd sc Heerenveen - Sparta Rotterdam. De aftrap in het Abe Lenstra-stadion is om 20.00 uur. Landskampioen Ajax speelt een dag later de eerste competitiewedstrijd, in Limburg tegen Fortuna Sittard (aftrap 16.30 uur). PSV ontvangt die zaterdagavond het gepromoveerde FC Emmen (20.00 uur), Feyenoord speelt zondag 7 augustus uit tegen Vitesse (14.30 uur).
De KNVB presenteerde dinsdag het conceptprogramma van de eerste speelronde in de Eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie. Op het tweede niveau start de competitie ook op 5 augustus. Die avond staan zeven wedstrijden op het programma in de Keuken Kampioen Divisie, die allemaal om 20.00 uur beginnen. De uit de Eredivisie gedegradeerde clubs Heracles Almelo en Willem II spelen die avond thuis, tegen respectievelijk ADO Den Haag en Jong PSV. PEC Zwolle, dat ook degradeerde naar de Keuken Kampioen Divisie, speelt op 7 augustus thuis tegen De Graafschap (12.15 uur).
De drie clubs die zijn gepromoveerd naar de Eredivisie, FC Emmen, FC Volendam en Excelsior, starten allemaal met een uitwedstrijd. Emmen begint dus tegen PSV, Volendam tegen FC Groningen en Excelsior ontmoet SC Cambuur in Leeuwarden.
Normaal gesproken begint de Keuken Kampioen Divisie wat eerder dan de Eredivisie omdat op het hoogste niveau minder speelrondes zijn, maar vanwege het WK aan het einde van dit jaar start de Eredivisie nu ook al vroeg. Het Nederlands elftal speelt op maandag 21 november in Qatar de openingswedstrijd van de mondiale eindronde tegen Senegal. Acht dagen daarvoor eindigt de eerste seizoenshelft in de Eredivisie. Op 6 januari, ruim tweeënhalve week na de finale van het WK, wordt de Eredivisie hervat.
De KNVB heeft de speeldagenkalender en het concept-speelprogramma opgesteld met input van de clubs, lokale autoriteiten, tv-zender ESPN en het Supporterscollectief Nederland. De bond presenteert woensdag het volledige programma voor komend seizoen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouaméni een boete van 500.000 euro opgelegd na hun opstootje van eerder deze week. Dat meldt de club op de website.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
6 uur geleden