Eredivisie start definitief met FC Utrecht - AZ
ZEIST (ANP) - Het nieuwe voetbalseizoen in de eredivisie start definitief op zaterdag 12 september met de wedstrijd FC Utrecht - AZ. Het duel in De Galgenwaard begint om 16.30 uur, een nieuw aanvangstijdstip op zaterdag.
De KNVB presenteerde eerder deze week het concept-speelprogramma. De clubs konden daarna nog verzoeken voor wijzigingen doorgeven. Het heeft geleid tot enkele veranderingen qua data en tijden, aldus de voetbalbond. Gedurende het seizoen wordt een aantal keer bekeken of het competitieprogramma aangepast moet worden vanwege mogelijke verplichtingen van de Nederlandse clubs in de Champions League en Europa League.
Feyenoord speelt op 12 september 's avonds uit tegen PEC Zwolle (aftrap 20.00 uur), Ajax en PSV komen zondag in actie. De Amsterdammers spelen vanaf 14.30 uur op Het Kasteel tegen Sparta Rotterdam, PSV neemt het vanaf 16.45 uur op tegen FC Groningen.
Keuken Kampioen Divise start op 28 augustus
AZ komt eind augustus al in actie in de tweede voorronde van de Champions League. Het eerste duel is op 25 of 26 augustus. Het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, het tweede niveau in Nederland, begint op vrijdag 28 augustus.
FC Groningen heeft na de presentatie van het conceptschema protest aangetekend bij de KNVB, omdat de noorderlingen hun eerste twee thuiswedstrijden tegen PSV en Ajax (4 oktober) spelen. Groningen baalt er vooral van dat nu heel wat seizoenkaarthouders deze topduels moeten missen. In de eerste fase van het seizoen mogen de clubs slechts een beperkt aantal fans toelaten in hun stadions.
"We hebben alle middelen aangegrepen om bij de KNVB voor elkaar te krijgen dat één van de twee topwedstrijden later in de eerste seizoenshelft op het programma zou komen te staan", zegt algemeen directeur Wouter Gudde van FC Groningen. "We hebben helaas alleen begrip gevonden, maar geen succes geboekt. Volgens de KNVB was het niet mogelijk het programma aan te passen, omdat men per se alle topwedstrijden in de tweede seizoenshelft wilde programmeren. Dat snappen we, maar het treft onze supporters nu in onze ogen onredelijk hard en dat is moeilijk verteerbaar."
Meer uit Voetbal
MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
6 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
23 uur geleden