Eredivisie start definitief met FC Utrecht - AZ
ZEIST (ANP) - Het nieuwe voetbalseizoen in de eredivisie start definitief op zaterdag 12 september met de wedstrijd FC Utrecht - AZ. Het duel in De Galgenwaard begint om 16.30 uur, een nieuw aanvangstijdstip op zaterdag.
De KNVB presenteerde eerder deze week het concept-speelprogramma. De clubs konden daarna nog verzoeken voor wijzigingen doorgeven. Het heeft geleid tot enkele veranderingen qua data en tijden, aldus de voetbalbond. Gedurende het seizoen wordt een aantal keer bekeken of het competitieprogramma aangepast moet worden vanwege mogelijke verplichtingen van de Nederlandse clubs in de Champions League en Europa League.
Feyenoord speelt op 12 september 's avonds uit tegen PEC Zwolle (aftrap 20.00 uur), Ajax en PSV komen zondag in actie. De Amsterdammers spelen vanaf 14.30 uur op Het Kasteel tegen Sparta Rotterdam, PSV neemt het vanaf 16.45 uur op tegen FC Groningen.
Keuken Kampioen Divise start op 28 augustus
AZ komt eind augustus al in actie in de tweede voorronde van de Champions League. Het eerste duel is op 25 of 26 augustus. Het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, het tweede niveau in Nederland, begint op vrijdag 28 augustus.
FC Groningen heeft na de presentatie van het conceptschema protest aangetekend bij de KNVB, omdat de noorderlingen hun eerste twee thuiswedstrijden tegen PSV en Ajax (4 oktober) spelen. Groningen baalt er vooral van dat nu heel wat seizoenkaarthouders deze topduels moeten missen. In de eerste fase van het seizoen mogen de clubs slechts een beperkt aantal fans toelaten in hun stadions.
"We hebben alle middelen aangegrepen om bij de KNVB voor elkaar te krijgen dat één van de twee topwedstrijden later in de eerste seizoenshelft op het programma zou komen te staan", zegt algemeen directeur Wouter Gudde van FC Groningen. "We hebben helaas alleen begrip gevonden, maar geen succes geboekt. Volgens de KNVB was het niet mogelijk het programma aan te passen, omdat men per se alle topwedstrijden in de tweede seizoenshelft wilde programmeren. Dat snappen we, maar het treft onze supporters nu in onze ogen onredelijk hard en dat is moeilijk verteerbaar."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
11 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
12 uur geleden