Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie start definitief met FC Utrecht - AZ

Eredivisie start definitief met FC Utrecht - AZ

ZEIST (ANP) - Het nieuwe voetbalseizoen in de eredivisie start definitief op zaterdag 12 september met de wedstrijd FC Utrecht - AZ. Het duel in De Galgenwaard begint om 16.30 uur, een nieuw aanvangstijdstip op zaterdag.

De KNVB presenteerde eerder deze week het concept-speelprogramma. De clubs konden daarna nog verzoeken voor wijzigingen doorgeven. Het heeft geleid tot enkele veranderingen qua data en tijden, aldus de voetbalbond. Gedurende het seizoen wordt een aantal keer bekeken of het competitieprogramma aangepast moet worden vanwege mogelijke verplichtingen van de Nederlandse clubs in de Champions League en Europa League.

Feyenoord speelt op 12 september 's avonds uit tegen PEC Zwolle (aftrap 20.00 uur), Ajax en PSV komen zondag in actie. De Amsterdammers spelen vanaf 14.30 uur op Het Kasteel tegen Sparta Rotterdam, PSV neemt het vanaf 16.45 uur op tegen FC Groningen.

Keuken Kampioen Divise start op 28 augustus

AZ komt eind augustus al in actie in de tweede voorronde van de Champions League. Het eerste duel is op 25 of 26 augustus. Het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, het tweede niveau in Nederland, begint op vrijdag 28 augustus.

FC Groningen heeft na de presentatie van het conceptschema protest aangetekend bij de KNVB, omdat de noorderlingen hun eerste twee thuiswedstrijden tegen PSV en Ajax (4 oktober) spelen. Groningen baalt er vooral van dat nu heel wat seizoenkaarthouders deze topduels moeten missen. In de eerste fase van het seizoen mogen de clubs slechts een beperkt aantal fans toelaten in hun stadions.

"We hebben alle middelen aangegrepen om bij de KNVB voor elkaar te krijgen dat één van de twee topwedstrijden later in de eerste seizoenshelft op het programma zou komen te staan", zegt algemeen directeur Wouter Gudde van FC Groningen. "We hebben helaas alleen begrip gevonden, maar geen succes geboekt. Volgens de KNVB was het niet mogelijk het programma aan te passen, omdat men per se alle topwedstrijden in de tweede seizoenshelft wilde programmeren. Dat snappen we, maar het treft onze supporters nu in onze ogen onredelijk hard en dat is moeilijk verteerbaar."

Meer uit Voetbal

Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

36 minuten geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

6 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

7 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

8 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

9 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

9 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

1 dag geleden