Eredivisie na korte winterstop hervat in Waalwijk
EREDIVISIEWAALWIJK (ANP) - De Eredivisie wordt na een korte winterstop van amper twee weken weer hervat. RKC Waalwijk en ADO Den Haag spelen vanaf 16.30 uur de eerste wedstrijd van 2021 in de hoogste voetbalklasse.
De thuisclub staat met 12 punten uit veertien wedstrijden op de veertiende plaats, ADO Den Haag houdt met 7 punten alleen FC Emmen onder zich. Emmen, dat voor de winterstop pas 5 punten verzamelde, heeft als enige in de Eredivisie dit seizoen nog geen wedstrijd gewonnen. ADO versterkte zich in de winterstop met Daryl Janmaat en Marko Vejinovic.
FC Emmen speelt vanaf 18.45 uur tegen FC Twente, om 20.00 uur zijn de wedstrijden Heracles Almelo - Vitesse en PEC Zwolle - AZ. Om 21.00 uur begint FC Utrecht - FC Groningen.
Zondag staat de topper tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst op het programma: Ajax - PSV. De Amsterdammers verdedigen dan in de Johan Cruijff ArenA een voorsprong van 1 punt op de club uit Eindhoven. Feyenoord, derde op de ranglijst, speelt de Rotterdamse derby tegen stadgenoot Sparta.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
50 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
2 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.
2 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.
2 uur geleden