Eredivisie na korte winterstop hervat in Waalwijk
EREDIVISIEWAALWIJK (ANP) - De Eredivisie wordt na een korte winterstop van amper twee weken weer hervat. RKC Waalwijk en ADO Den Haag spelen vanaf 16.30 uur de eerste wedstrijd van 2021 in de hoogste voetbalklasse.
De thuisclub staat met 12 punten uit veertien wedstrijden op de veertiende plaats, ADO Den Haag houdt met 7 punten alleen FC Emmen onder zich. Emmen, dat voor de winterstop pas 5 punten verzamelde, heeft als enige in de Eredivisie dit seizoen nog geen wedstrijd gewonnen. ADO versterkte zich in de winterstop met Daryl Janmaat en Marko Vejinovic.
FC Emmen speelt vanaf 18.45 uur tegen FC Twente, om 20.00 uur zijn de wedstrijden Heracles Almelo - Vitesse en PEC Zwolle - AZ. Om 21.00 uur begint FC Utrecht - FC Groningen.
Zondag staat de topper tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst op het programma: Ajax - PSV. De Amsterdammers verdedigen dan in de Johan Cruijff ArenA een voorsprong van 1 punt op de club uit Eindhoven. Feyenoord, derde op de ranglijst, speelt de Rotterdamse derby tegen stadgenoot Sparta.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
9 uur geleden