Eredivisie na korte winterstop hervat in Waalwijk
EREDIVISIEWAALWIJK (ANP) - De Eredivisie wordt na een korte winterstop van amper twee weken weer hervat. RKC Waalwijk en ADO Den Haag spelen vanaf 16.30 uur de eerste wedstrijd van 2021 in de hoogste voetbalklasse.
De thuisclub staat met 12 punten uit veertien wedstrijden op de veertiende plaats, ADO Den Haag houdt met 7 punten alleen FC Emmen onder zich. Emmen, dat voor de winterstop pas 5 punten verzamelde, heeft als enige in de Eredivisie dit seizoen nog geen wedstrijd gewonnen. ADO versterkte zich in de winterstop met Daryl Janmaat en Marko Vejinovic.
FC Emmen speelt vanaf 18.45 uur tegen FC Twente, om 20.00 uur zijn de wedstrijden Heracles Almelo - Vitesse en PEC Zwolle - AZ. Om 21.00 uur begint FC Utrecht - FC Groningen.
Zondag staat de topper tussen de nummers 1 en 2 van de ranglijst op het programma: Ajax - PSV. De Amsterdammers verdedigen dan in de Johan Cruijff ArenA een voorsprong van 1 punt op de club uit Eindhoven. Feyenoord, derde op de ranglijst, speelt de Rotterdamse derby tegen stadgenoot Sparta.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
8 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
11 uur geleden