Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Eredivisie staat op de achtste plaats wat betreft het aantal actieve spelers op het komende EK voetbal. Met zestien spelers staat de Eredivisie net boven de competities van Oostenrijk en Saudi-Arabië, maar lager dan die van Tsjechië en Turkije. Dit blijkt uit een analyse van de EK-selecties door het ANP.

De Engelse competitie is met bijna 20 procent hofleverancier van EK-spelers, gevolgd door de Italiaanse en de Duitse competities. Gekeken naar afzonderlijke clubs, leveren het Italiaanse Internazionale en het Engelse Manchester City de meeste EK-spelers.

Georgino Wijnaldum is de enige Oranje-speler in de EK-selectie die niet in een Europese competitie voetbalt. De middenvelder speelt bij Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De meeste internationals voetballen in Engeland, gevolgd door Duitsland en daarna Nederland. Een kwart van de Oranje-spelers speelt in de Eredivisie.

België

Daarmee is het aantal internationals dat in de competitie van hun thuisland speelt in Nederland aanzienlijk lager dan in veel andere landen. In de selecties van Spanje, Duitsland, Italië en Engeland speelt namelijk meer dan driekwart bij een club in eigen land. Ook landen als Schotland, Roemenië, Oostenrijk en Hongarije hebben meer spelers in de selectie die in eigen land actief zijn.

Bij België spelen juist minder internationals in de eigen competitie. Denemarken en Albanië zijn de enige landen waar alle spelers uit de selectie in het buitenland voetballen.

Meer uit Voetbal

PSV zonder Saibari en Mauro Júnior tegen Go Ahead Eagles

EINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).

52 minuten geleden
PSV'er Schouten kan na operatie aan herstel beginnen

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.

53 minuten geleden
Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

1 uur geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

3 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

4 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

5 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

6 uur geleden