Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Eredivisie staat op de achtste plaats wat betreft het aantal actieve spelers op het komende EK voetbal. Met zestien spelers staat de Eredivisie net boven de competities van Oostenrijk en Saudi-Arabië, maar lager dan die van Tsjechië en Turkije. Dit blijkt uit een analyse van de EK-selecties door het ANP.

De Engelse competitie is met bijna 20 procent hofleverancier van EK-spelers, gevolgd door de Italiaanse en de Duitse competities. Gekeken naar afzonderlijke clubs, leveren het Italiaanse Internazionale en het Engelse Manchester City de meeste EK-spelers.

Georgino Wijnaldum is de enige Oranje-speler in de EK-selectie die niet in een Europese competitie voetbalt. De middenvelder speelt bij Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De meeste internationals voetballen in Engeland, gevolgd door Duitsland en daarna Nederland. Een kwart van de Oranje-spelers speelt in de Eredivisie.

België

Daarmee is het aantal internationals dat in de competitie van hun thuisland speelt in Nederland aanzienlijk lager dan in veel andere landen. In de selecties van Spanje, Duitsland, Italië en Engeland speelt namelijk meer dan driekwart bij een club in eigen land. Ook landen als Schotland, Roemenië, Oostenrijk en Hongarije hebben meer spelers in de selectie die in eigen land actief zijn.

Bij België spelen juist minder internationals in de eigen competitie. Denemarken en Albanië zijn de enige landen waar alle spelers uit de selectie in het buitenland voetballen.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

2 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

2 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

3 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

4 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

4 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

5 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

5 uur geleden