Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Eredivisie staat op de achtste plaats wat betreft het aantal actieve spelers op het komende EK voetbal. Met zestien spelers staat de Eredivisie net boven de competities van Oostenrijk en Saudi-Arabië, maar lager dan die van Tsjechië en Turkije. Dit blijkt uit een analyse van de EK-selecties door het ANP.

De Engelse competitie is met bijna 20 procent hofleverancier van EK-spelers, gevolgd door de Italiaanse en de Duitse competities. Gekeken naar afzonderlijke clubs, leveren het Italiaanse Internazionale en het Engelse Manchester City de meeste EK-spelers.

Georgino Wijnaldum is de enige Oranje-speler in de EK-selectie die niet in een Europese competitie voetbalt. De middenvelder speelt bij Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De meeste internationals voetballen in Engeland, gevolgd door Duitsland en daarna Nederland. Een kwart van de Oranje-spelers speelt in de Eredivisie.

België

Daarmee is het aantal internationals dat in de competitie van hun thuisland speelt in Nederland aanzienlijk lager dan in veel andere landen. In de selecties van Spanje, Duitsland, Italië en Engeland speelt namelijk meer dan driekwart bij een club in eigen land. Ook landen als Schotland, Roemenië, Oostenrijk en Hongarije hebben meer spelers in de selectie die in eigen land actief zijn.

Bij België spelen juist minder internationals in de eigen competitie. Denemarken en Albanië zijn de enige landen waar alle spelers uit de selectie in het buitenland voetballen.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

4 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

7 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

9 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

9 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

9 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

14 uur geleden