Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Eredivisie staat op de achtste plaats wat betreft het aantal actieve spelers op het komende EK voetbal. Met zestien spelers staat de Eredivisie net boven de competities van Oostenrijk en Saudi-Arabië, maar lager dan die van Tsjechië en Turkije. Dit blijkt uit een analyse van de EK-selecties door het ANP.

De Engelse competitie is met bijna 20 procent hofleverancier van EK-spelers, gevolgd door de Italiaanse en de Duitse competities. Gekeken naar afzonderlijke clubs, leveren het Italiaanse Internazionale en het Engelse Manchester City de meeste EK-spelers.

Georgino Wijnaldum is de enige Oranje-speler in de EK-selectie die niet in een Europese competitie voetbalt. De middenvelder speelt bij Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De meeste internationals voetballen in Engeland, gevolgd door Duitsland en daarna Nederland. Een kwart van de Oranje-spelers speelt in de Eredivisie.

België

Daarmee is het aantal internationals dat in de competitie van hun thuisland speelt in Nederland aanzienlijk lager dan in veel andere landen. In de selecties van Spanje, Duitsland, Italië en Engeland speelt namelijk meer dan driekwart bij een club in eigen land. Ook landen als Schotland, Roemenië, Oostenrijk en Hongarije hebben meer spelers in de selectie die in eigen land actief zijn.

Bij België spelen juist minder internationals in de eigen competitie. Denemarken en Albanië zijn de enige landen waar alle spelers uit de selectie in het buitenland voetballen.

Meer uit Voetbal

Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

2 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

3 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

3 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

4 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

5 uur geleden
Feyenoord buigt achterstand tegen Excelsior om in zege

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.

5 uur geleden