Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

Eredivisie levert net meer EK-spelers dan Saudi-Arabië

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Eredivisie staat op de achtste plaats wat betreft het aantal actieve spelers op het komende EK voetbal. Met zestien spelers staat de Eredivisie net boven de competities van Oostenrijk en Saudi-Arabië, maar lager dan die van Tsjechië en Turkije. Dit blijkt uit een analyse van de EK-selecties door het ANP.

De Engelse competitie is met bijna 20 procent hofleverancier van EK-spelers, gevolgd door de Italiaanse en de Duitse competities. Gekeken naar afzonderlijke clubs, leveren het Italiaanse Internazionale en het Engelse Manchester City de meeste EK-spelers.

Georgino Wijnaldum is de enige Oranje-speler in de EK-selectie die niet in een Europese competitie voetbalt. De middenvelder speelt bij Al Ettifaq in Saudi-Arabië. De meeste internationals voetballen in Engeland, gevolgd door Duitsland en daarna Nederland. Een kwart van de Oranje-spelers speelt in de Eredivisie.

België

Daarmee is het aantal internationals dat in de competitie van hun thuisland speelt in Nederland aanzienlijk lager dan in veel andere landen. In de selecties van Spanje, Duitsland, Italië en Engeland speelt namelijk meer dan driekwart bij een club in eigen land. Ook landen als Schotland, Roemenië, Oostenrijk en Hongarije hebben meer spelers in de selectie die in eigen land actief zijn.

Bij België spelen juist minder internationals in de eigen competitie. Denemarken en Albanië zijn de enige landen waar alle spelers uit de selectie in het buitenland voetballen.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

2 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

4 uur geleden
Twee verdachten aangehouden om vuurwerk bij Ajax- FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.

5 uur geleden
PSG hoeft pas in mei topper tegen Lens te spelen

PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.

6 uur geleden
Senegalese voorzitter belooft 'kruistocht' na afnemen titel

PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.

7 uur geleden
Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

10 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

22 uur geleden