Eredivisie keert na kort reces terug met duels om van te smullen
ZEIST (ANP) - Met Ajax als nipte koploper is de Eredivisie even op winterreces. Veel tijd om uit te rusten is er niet voor de spelers uit de hoogste voetbalklasse. Want over amper twee weken wacht alweer de vijftiende speelronde, die wordt afgesloten met een topper om naar uit te kijken tussen Ajax en PSV in Amsterdam.
Voetballen voor lege tribunes zal nooit wennen, zelfs niet als de rechtenhouders televisiekijkers op enthousiaste stadiongeluiden trakteren. Maar helemaal geen Eredivisie vanwege corona was nog erger geweest voor de voetballiefhebber. Die had dan de definitieve doorbraak van Ryan Gravenberch en Cody Gakpo bij Ajax en PSV moeten missen. Of de voortrekkersrol van Teun Koopmeiners bij AZ, in en buiten het veld. Het onverzettelijke Feyenoord of de wederopstanding van Oussama Tannane en Riechedly Bazoer, spelers met een rafelrand maar pareltjes van Vitesse.
Ajax is kwetsbaar, zeker als het bepalende spelers mist. Naaste belager PSV, dat een achterstand van slechts 1 punt heeft, lijkt alleen maar nog beter te kunnen worden. En wat als Feyenoord verlost raakt van aanhoudend blessureleed en AZ in de slotfase geen voorsprong blijft weggeven? En hoe gevaarlijk is Vitesse? Die club heeft al wel alle clubs uit de huidige top 5 ontmoet.
Fans
Groningen (zesde op de ranglijst), FC Twente (zevende) en Sparta Rotterdam (negende) zullen tevreden terugkijken op de eerste competitiehelft. FC Utrecht (tiende) en Willem II (vijftiende) blijven voorlopig ver van hun doelstellingen verwijderd. De topscorer van de Eredivisie liet zich vijf maanden geleden ook niet voorspellen. Danilo, door Ajax verhuurd aan FC Twente, heeft al 11 doelpunten achter zijn naam staan. Daar kunnen zelfs Steven Berghuis (10) en Dusan Tadic (9) niet aan tippen.
De afloop van de Eredivisie laat zich nog slechter voorspellen dan de afgelopen seizoenen. Daarvoor zijn niet alleen de verschillen klein. Veel titelkandidaten treffen elkaar nog tweemaal, omdat de KNVB bij het vaststellen van het speelschema nog stiekem hoopte dat de tribunes in de tweede helft wel weer vol zouden zitten.
Het is even afwachten wanneer er weer voorzichtig toeschouwers welkom zijn in stadions, nu het vaccineren tegen corona kan beginnen en er steeds meer sneltesten beschikbaar zijn. De clubs uit de Eredivisie snakken naar betalende fans op de tribune, niet alleen vanwege de sfeer maar ook om de broodnodige inkomsten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
24 minuten geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
5 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
20 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden