Eredivisie keert na kort reces terug met duels om van te smullen
ZEIST (ANP) - Met Ajax als nipte koploper is de Eredivisie even op winterreces. Veel tijd om uit te rusten is er niet voor de spelers uit de hoogste voetbalklasse. Want over amper twee weken wacht alweer de vijftiende speelronde, die wordt afgesloten met een topper om naar uit te kijken tussen Ajax en PSV in Amsterdam.
Voetballen voor lege tribunes zal nooit wennen, zelfs niet als de rechtenhouders televisiekijkers op enthousiaste stadiongeluiden trakteren. Maar helemaal geen Eredivisie vanwege corona was nog erger geweest voor de voetballiefhebber. Die had dan de definitieve doorbraak van Ryan Gravenberch en Cody Gakpo bij Ajax en PSV moeten missen. Of de voortrekkersrol van Teun Koopmeiners bij AZ, in en buiten het veld. Het onverzettelijke Feyenoord of de wederopstanding van Oussama Tannane en Riechedly Bazoer, spelers met een rafelrand maar pareltjes van Vitesse.
Ajax is kwetsbaar, zeker als het bepalende spelers mist. Naaste belager PSV, dat een achterstand van slechts 1 punt heeft, lijkt alleen maar nog beter te kunnen worden. En wat als Feyenoord verlost raakt van aanhoudend blessureleed en AZ in de slotfase geen voorsprong blijft weggeven? En hoe gevaarlijk is Vitesse? Die club heeft al wel alle clubs uit de huidige top 5 ontmoet.
Fans
Groningen (zesde op de ranglijst), FC Twente (zevende) en Sparta Rotterdam (negende) zullen tevreden terugkijken op de eerste competitiehelft. FC Utrecht (tiende) en Willem II (vijftiende) blijven voorlopig ver van hun doelstellingen verwijderd. De topscorer van de Eredivisie liet zich vijf maanden geleden ook niet voorspellen. Danilo, door Ajax verhuurd aan FC Twente, heeft al 11 doelpunten achter zijn naam staan. Daar kunnen zelfs Steven Berghuis (10) en Dusan Tadic (9) niet aan tippen.
De afloop van de Eredivisie laat zich nog slechter voorspellen dan de afgelopen seizoenen. Daarvoor zijn niet alleen de verschillen klein. Veel titelkandidaten treffen elkaar nog tweemaal, omdat de KNVB bij het vaststellen van het speelschema nog stiekem hoopte dat de tribunes in de tweede helft wel weer vol zouden zitten.
Het is even afwachten wanneer er weer voorzichtig toeschouwers welkom zijn in stadions, nu het vaccineren tegen corona kan beginnen en er steeds meer sneltesten beschikbaar zijn. De clubs uit de Eredivisie snakken naar betalende fans op de tribune, niet alleen vanwege de sfeer maar ook om de broodnodige inkomsten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
5 uur geleden