Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie keert na kort reces terug met duels om van te smullen

Eredivisie keert na kort reces terug met duels om van te smullen

ZEIST (ANP) - Met Ajax als nipte koploper is de Eredivisie even op winterreces. Veel tijd om uit te rusten is er niet voor de spelers uit de hoogste voetbalklasse. Want over amper twee weken wacht alweer de vijftiende speelronde, die wordt afgesloten met een topper om naar uit te kijken tussen Ajax en PSV in Amsterdam.

Voetballen voor lege tribunes zal nooit wennen, zelfs niet als de rechtenhouders televisiekijkers op enthousiaste stadiongeluiden trakteren. Maar helemaal geen Eredivisie vanwege corona was nog erger geweest voor de voetballiefhebber. Die had dan de definitieve doorbraak van Ryan Gravenberch en Cody Gakpo bij Ajax en PSV moeten missen. Of de voortrekkersrol van Teun Koopmeiners bij AZ, in en buiten het veld. Het onverzettelijke Feyenoord of de wederopstanding van Oussama Tannane en Riechedly Bazoer, spelers met een rafelrand maar pareltjes van Vitesse.

Ajax is kwetsbaar, zeker als het bepalende spelers mist. Naaste belager PSV, dat een achterstand van slechts 1 punt heeft, lijkt alleen maar nog beter te kunnen worden. En wat als Feyenoord verlost raakt van aanhoudend blessureleed en AZ in de slotfase geen voorsprong blijft weggeven? En hoe gevaarlijk is Vitesse? Die club heeft al wel alle clubs uit de huidige top 5 ontmoet.

Fans

Groningen (zesde op de ranglijst), FC Twente (zevende) en Sparta Rotterdam (negende) zullen tevreden terugkijken op de eerste competitiehelft. FC Utrecht (tiende) en Willem II (vijftiende) blijven voorlopig ver van hun doelstellingen verwijderd. De topscorer van de Eredivisie liet zich vijf maanden geleden ook niet voorspellen. Danilo, door Ajax verhuurd aan FC Twente, heeft al 11 doelpunten achter zijn naam staan. Daar kunnen zelfs Steven Berghuis (10) en Dusan Tadic (9) niet aan tippen.

De afloop van de Eredivisie laat zich nog slechter voorspellen dan de afgelopen seizoenen. Daarvoor zijn niet alleen de verschillen klein. Veel titelkandidaten treffen elkaar nog tweemaal, omdat de KNVB bij het vaststellen van het speelschema nog stiekem hoopte dat de tribunes in de tweede helft wel weer vol zouden zitten.

Het is even afwachten wanneer er weer voorzichtig toeschouwers welkom zijn in stadions, nu het vaccineren tegen corona kan beginnen en er steeds meer sneltesten beschikbaar zijn. De clubs uit de Eredivisie snakken naar betalende fans op de tribune, niet alleen vanwege de sfeer maar ook om de broodnodige inkomsten.

Meer uit Voetbal

Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

1 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

1 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

2 uur geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

3 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

4 uur geleden
Feyenoord-aanwinst Sterling krijgt tegen Twente weer reserverol

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.

4 uur geleden