Eredivisie keert na kort reces terug met duels om van te smullen
ZEIST (ANP) - Met Ajax als nipte koploper is de Eredivisie even op winterreces. Veel tijd om uit te rusten is er niet voor de spelers uit de hoogste voetbalklasse. Want over amper twee weken wacht alweer de vijftiende speelronde, die wordt afgesloten met een topper om naar uit te kijken tussen Ajax en PSV in Amsterdam.
Voetballen voor lege tribunes zal nooit wennen, zelfs niet als de rechtenhouders televisiekijkers op enthousiaste stadiongeluiden trakteren. Maar helemaal geen Eredivisie vanwege corona was nog erger geweest voor de voetballiefhebber. Die had dan de definitieve doorbraak van Ryan Gravenberch en Cody Gakpo bij Ajax en PSV moeten missen. Of de voortrekkersrol van Teun Koopmeiners bij AZ, in en buiten het veld. Het onverzettelijke Feyenoord of de wederopstanding van Oussama Tannane en Riechedly Bazoer, spelers met een rafelrand maar pareltjes van Vitesse.
Ajax is kwetsbaar, zeker als het bepalende spelers mist. Naaste belager PSV, dat een achterstand van slechts 1 punt heeft, lijkt alleen maar nog beter te kunnen worden. En wat als Feyenoord verlost raakt van aanhoudend blessureleed en AZ in de slotfase geen voorsprong blijft weggeven? En hoe gevaarlijk is Vitesse? Die club heeft al wel alle clubs uit de huidige top 5 ontmoet.
Fans
Groningen (zesde op de ranglijst), FC Twente (zevende) en Sparta Rotterdam (negende) zullen tevreden terugkijken op de eerste competitiehelft. FC Utrecht (tiende) en Willem II (vijftiende) blijven voorlopig ver van hun doelstellingen verwijderd. De topscorer van de Eredivisie liet zich vijf maanden geleden ook niet voorspellen. Danilo, door Ajax verhuurd aan FC Twente, heeft al 11 doelpunten achter zijn naam staan. Daar kunnen zelfs Steven Berghuis (10) en Dusan Tadic (9) niet aan tippen.
De afloop van de Eredivisie laat zich nog slechter voorspellen dan de afgelopen seizoenen. Daarvoor zijn niet alleen de verschillen klein. Veel titelkandidaten treffen elkaar nog tweemaal, omdat de KNVB bij het vaststellen van het speelschema nog stiekem hoopte dat de tribunes in de tweede helft wel weer vol zouden zitten.
Het is even afwachten wanneer er weer voorzichtig toeschouwers welkom zijn in stadions, nu het vaccineren tegen corona kan beginnen en er steeds meer sneltesten beschikbaar zijn. De clubs uit de Eredivisie snakken naar betalende fans op de tribune, niet alleen vanwege de sfeer maar ook om de broodnodige inkomsten.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
2 uur geleden