Eredivisie hervat met publiek, alleen niet in Enschede
UTRECHT (ANP) - De Eredivisie gaat na een korte onderbreking vanwege de interlandperiode weer verder, mét publiek in de stadions. Na wekenlang voor lege tribunes te hebben gespeeld, mogen de clubs nu één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken. FC Twente, dat zaterdagavond Vitesse ontvangt, vindt dat te weinig en houdt de Grolsch Veste in Enschede daarom helemaal dicht.
De 21e speelronde van de Eredivisie begint om 16.30 uur met FC Utrecht - SC Cambuur. Om 18.45 uur wordt in Limburg afgetrapt bij Fortuna Sittard tegen sc Heerenveen. De Friese club ontsloeg eind vorige maand hoofdtrainer Johnny Jansen.
PSV, de nummer 2 van de Eredivisie, speelt vanaf 20.00 uur thuis tegen AZ, dat op de vijfde plek staat. Trainer Roger Schmidt kondigde deze week aan dat hij na dit seizoen vertrekt uit Eindhoven. PSV verloor voor de interlandperiode met 2-1 van Ajax en heeft nu 2 punten minder dan de koploper. Ajax speelt zondag (vanaf 16.45 uur) thuis tegen Heracles Almelo. Die dag staat in De Kuip ook de Rotterdamse derby tussen Feyenoord en Sparta op het programma (12.15 uur).
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
10 uur geleden