Eredivisie en eerste divisie starten volgend jaar half augustus
ZEIST (ANP) - De Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie beginnen volgend seizoen in het weekend van 11 tot en met 13 augustus. De laatste speelronde in de Eredivisie is op zondag 19 mei 2024, die in de eerste divisie op vrijdag 10 mei van dat jaar. Dat heeft voetbalbond KNVB bekendgemaakt.
De finale van het bekertoernooi van volgend seizoen is op zondag 21 april 2024. De strijd om de KNVB-beker begint voor clubs uit het betaald voetbal op dinsdag 31 oktober volgend jaar. De vijf clubs die zich plaatsen voor Europees voetbal hoeven dan nog niet in actie te komen. Zij starten het toernooi in de tweede ronde, van 19 tot 21 december. Dat zijn ook gelijk de laatste verplichtingen van de Eredivisieclubs voor de winterstop. De competitie wordt op 12 januari weer hervat.
De strijd om de Johan Cruijff Schaal, traditioneel de eerste officiële wedstrijd van het seizoen, staat voor zondag 6 augustus op het programma. Dat kan nog veranderen als de Europese verplichtingen van de bekerwinnaar of landskampioen daarom vragen.
Het definitieve speelschema van de competities wordt pas in juni bekend.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
14 uur geleden