Eredivisie-directeur De Jong in directie European Leagues
RIGA (ANP) - Eredivisie-directeur Jan de Jong is toegetreden tot de 'Board of Directors' van de European Leagues, de belangenbehartiger van de Europese voetbalcompetities. Hij werd vrijdag tijdens de algemene vergadering van de European Leagues in het Letse Riga unaniem verkozen tot lid.
De European Leagues behartigt de belangen van 39 nationale voetbalcompetities in Europa. Samen vertegenwoordigen die meer dan duizend clubs in 33 verschillende landen. De Europese belangenvereniging richt zich op het verbeteren en beschermen van de nationale competities, zodat zij hun clubs kunnen helpen op het hoogste sportieve niveau te presteren.
"Ik denk dat het belangrijk is dat de European Leagues aan zoveel mogelijk onderhandelingstafels komt te zitten", zegt De Jong. "Daar, en alleen daar, kun je het verschil maken om tot een eerlijkere verdeling van geld te komen tussen de grotere en de minder grote voetballanden. Namens het hele Nederlands voetbal wil ik daar graag actief aan bijdragen om tot meer solidariteit te komen."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
19 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
10 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
11 uur geleden