Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eredivisie bestaat volgend seizoen uit dezelfde 18 clubs

Eredivisie bestaat volgend seizoen uit dezelfde 18 clubs

ZEIST (ANP) - De eredivisie bestaat na de zomer uit dezelfde achttien clubs als dit seizoen. Het bestuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten dat er geen clubs degraderen uit of promoveren naar de hoogste voetbalklasse.

Dat is vooral goed nieuws voor RKC en ADO Den Haag, de hekkensluiter en nummer 17 van de eredivisie. SC Cambuur en De Graafschap, de nummer 1 en 2 van de eerste divisie, lopen promotie mis. Zij kunnen nog wel naar de rechter stappen.

Het bestuur betaald voetbal moest een beslissing nemen omdat het seizoen in het betaalde voetbal vanwege het coronavirus niet meer kan worden uitgespeeld.

Hekkensluiter

RKC was na 26 speelronden hekkensluiter van de eredivisie, met slechts 15 punten. ADO Den Haag stond voorlaatste met 19 punten. PEC Zwolle en Fortuna Sittard, de nummers 15 en 16, hadden met 26 punten al redelijk afstand genomen.

RKC promoveerde vorig jaar naar de eredivisie. ADO speelt sinds 2008 op het hoogste niveau. De advocaat van de club uit Den Haag kondigde afgelopen week aan naar de rechter te zullen stappen als ADO als degradant zou worden aangewezen.

SC Cambuur ontbreekt al vier jaar in de eredivisie. De Graafschap degradeerde vorig seizoen naar de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

7 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

7 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

8 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

9 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

9 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

9 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

12 uur geleden