Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan zwakt verwachtingen af over snelle NAVO-toetreding Zweden

Erdogan zwakt verwachtingen af over snelle NAVO-toetreding Zweden

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de verwachtingen afgezwakt over een eventuele toetreding van Zweden tot de NAVO vóór de top van de alliantie in juli. Zweden hoeft er volgens Erdogan niet op te rekenen dat Turkije, dat bij de toetreding dwarsligt, zich bedenkt.

"Zweden heeft verwachtingen. Dat betekent niet dat wij daaraan zullen voldoen", aldus de president. Volgens Erdogan kan zijn land zich niet positief tegenover het Zweedse lidmaatschapsverzoek opstellen terwijl "terroristen" mogen blijven demonstreren in Stockholm.

Zweden moet volgens Erdogan eerst actie ondernemen. Turkije vindt dat Stockholm niet hard genoeg optreedt tegen Koerden die Ankara als terroristen beschouwt. Zijn uitspraken komen op de dag waarop vertegenwoordigers van de twee landen opnieuw samenkomen om over de NAVO te praten. NAVO-bondgenoten roepen Turkije op Zweden toe te laten tot het militaire bondgenootschap. Om lid te worden moeten alle bestaande leden de aanvraag goedkeuren. In het geval van Zweden liggen Turkije en Hongarije dwars. De regering in Boedapest zegt ook bezwaren te hebben.

De NAVO-lidstaten komen op 11 en 12 juli bijeen in het Litouwse Vilnius. Het is de eerste top die wordt gehouden sinds de toetreding van Finland. De Zweeds en Finse regeringen besloten vanwege de Russische invasie in Oekraïne samen lidmaatschapsaanvragen in te dienen. Ondanks aanvankelijke bezwaren keurde het Turkse parlement de toetreding van Finland eind maart goed.

Meer uit Buitenland

Sanae Takaichi formeel weer geïnstalleerd als premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.

27 minuten geleden
85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

2 uur geleden
16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

4 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

4 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

10 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

10 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

10 uur geleden