Erdogan ziet stroom vluchtelingen naar Turkije uit Syrië groeien
ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan ziet het aantal vluchtelingen vanuit de Syrische provincie Idlib naar Turkije gestaag groeien. Volgens het staatshoofd zijn nu ongeveer 400.000 Syrische ontheemden onderweg naar de Turkse grens. Begin dit jaar waren het er volgens hem nog 200.000 tot 250.000.
De inwoners van de provincie slaan op de vlucht voor nieuwe aanvallen door het Syrische regeringsleger. Erdogan wil de stroom ontheemden met alle macht buiten de deur houden. Zo zijn Turkse hulporganisaties bezig met het bouwen van huizen in Syrië om de vluchtelingen in onder te brengen.
Idlib is het laatste bolwerk van rebellen en er woonden oorspronkelijk ongeveer 3 miljoen mensen.
Erdogan had vrijdag bezoek van de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Die heeft volgens hem hulp aangeboden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
23 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
1 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie, meldt zijn advocaat. Het is niet direct duidelijk waarom hij is aangehouden. Een ingewijde spreekt van een voorzorgsmaatregel met betrekking tot Bolsonaro's huisarrest.
1 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
4 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
5 uur geleden