Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan zegt te proberen bestand Gaza terug te brengen

Erdogan zegt te proberen bestand Gaza terug te brengen

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - Turkije zal de diplomatieke druk opvoeren om het bestand in Gaza nieuw leven in te blazen, zei president Recep Tayyip Erdogan bij het breken van de vasten met studenten van de militaire universiteit. "Turkije staat naast de bevolking van Gaza en onze Palestijnse broeders."

Zijn regering zal zich inspannen "om een einde te maken aan de slachtpartijen en om de vrede en een staakt-het-vuren te herstellen", aldus Erdogan. De president omschreef Israël verder als een "terreurstaat die zich laaft aan het bloed, de levens en de tranen van de onschuldigen met zijn wrede aanvallen op Gaza van afgelopen nacht".

De Turkse president heeft in het verleden vaak harde kritiek geuit op Israël. Hij heeft de oorlog in Gaza een genocide genoemd en premier Benjamin Netanyahu een moordenaar. Ook vergeleek hij Netanyahu meerdere keren met Adolf Hitler.

Meer uit Buitenland

Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

1 uur geleden
Verstoringen op Brussels Airport na cyberaanval

BRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.

1 uur geleden
Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

11 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

12 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

12 uur geleden
Polen meldt Russische vliegtuigen over zone bij booreiland

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.

12 uur geleden
Zelensky wil weer wapens gaan exporteren

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.

13 uur geleden