Erdogan zegt Hamas te adviseren over mogelijke vrede in Gaza
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije adviseert Hamas over de beste manier om met Israël te onderhandelen over vrede in Gaza, zegt de Turkse president Recep Tayyip Erdogan. De Amerikaanse president Donald Trump heeft Turkije ook gevraagd om Hamas te "overtuigen" het twintigpuntenplan dat voorligt te accepteren, aldus Erdogan.
Hamas en Israël voeren in Egypte indirecte onderhandelingen. Daarbij zijn ook Turkse functionarissen aanwezig. "We hebben gedurende dit proces steeds contact onderhouden met Hamas. We staan nu ook nog in contact", zegt Erdogan. "We lichten toe wat het redelijkste pad is en wat Palestina moet doen om met vertrouwen de toekomst in te gaan."
Volgens Erdogan heeft Trump hem zowel tijdens zijn bezoek aan Washington als in een recent telefoongesprek gevraagd er bij Hamas op aan te dringen dat een oplossing wordt gevonden voor de oorlog. Hamas vond dat al, zegt Erdogan. "Hamas ligt voor op Israël."
Erdogan is zeer kritisch over Israël en heeft nauwe banden met Hamas.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
15 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
17 minuten geledenASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
50 minuten geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
2 uur geleden