Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan wil naar Berlijn voor EK-kwartfinale tegen Nederland

Erdogan wil naar Berlijn voor EK-kwartfinale tegen Nederland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan reist af naar Berlijn om de kwartfinale van het EK-voetbal tegen het Nederlands elftal bij te wonen. Die aankondiging komt midden in een diplomatieke rel tussen Duitsland en Turkije.

De Duitse regering heeft donderdag namelijk de Turkse ambassadeur in Berlijn ontboden om een handgebaar dat de Turkse speler Merih Demiral maakte in de vorige ronde. Hij vierde zijn doelpunt in de achtste finale met een 'wolvengroet" een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven. Die club steunt Erdogan, maar is buiten Turkije zeer controversieel. De Grijze Wolven staan in Duitsland onder toezicht en zijn in Frankrijk zelfs verboden.

De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zei op X dat het gebaar niet "thuishoort" in de Duitse stadions. "Het EK gebruiken als platform voor racisme is volstrekt onaanvaardbaar." Als reactie ontbood de Turkse regering in Ankara al de Duitse ambassadeur.

Wolvengroet

Erdogan heeft nu een reis naar Azerbeidzjan afgezegd om naar Duitsland te kunnen komen. Hij wil het Turkse team steunen in de wedstrijd tegen Oranje, maar volgens Turkse media is de discussie over de wolvengroet de doorslaggevende reden voor de president om naar Berlijn af te reizen.

Demiral zelf liet weten dat hij zich van geen kwaad bewust was. Zijn manier van juichen zou "te maken hebben met mijn Turkse identiteit". De UEFA heeft een onderzoek geopend naar "vermeend ongepast gedrag".

Nederland en Turkije staan zaterdag om 21.00 uur tegenover elkaar in het Olympiastadion in Berlijn.

Meer uit Voetbal

Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

2 uur geleden
Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

5 uur geleden
Bayern-coach Kompany geschorst in eerste duel met PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.

5 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

11 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

15 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

15 uur geleden