Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan wil naar Berlijn voor EK-kwartfinale tegen Nederland

Erdogan wil naar Berlijn voor EK-kwartfinale tegen Nederland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan reist af naar Berlijn om de kwartfinale van het EK-voetbal tegen het Nederlands elftal bij te wonen. Die aankondiging komt midden in een diplomatieke rel tussen Duitsland en Turkije.

De Duitse regering heeft donderdag namelijk de Turkse ambassadeur in Berlijn ontboden om een handgebaar dat de Turkse speler Merih Demiral maakte in de vorige ronde. Hij vierde zijn doelpunt in de achtste finale met een 'wolvengroet" een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven. Die club steunt Erdogan, maar is buiten Turkije zeer controversieel. De Grijze Wolven staan in Duitsland onder toezicht en zijn in Frankrijk zelfs verboden.

De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zei op X dat het gebaar niet "thuishoort" in de Duitse stadions. "Het EK gebruiken als platform voor racisme is volstrekt onaanvaardbaar." Als reactie ontbood de Turkse regering in Ankara al de Duitse ambassadeur.

Wolvengroet

Erdogan heeft nu een reis naar Azerbeidzjan afgezegd om naar Duitsland te kunnen komen. Hij wil het Turkse team steunen in de wedstrijd tegen Oranje, maar volgens Turkse media is de discussie over de wolvengroet de doorslaggevende reden voor de president om naar Berlijn af te reizen.

Demiral zelf liet weten dat hij zich van geen kwaad bewust was. Zijn manier van juichen zou "te maken hebben met mijn Turkse identiteit". De UEFA heeft een onderzoek geopend naar "vermeend ongepast gedrag".

Nederland en Turkije staan zaterdag om 21.00 uur tegenover elkaar in het Olympiastadion in Berlijn.

Meer uit Voetbal

West Ham United verslaat Sunderland

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.

1 uur geleden
Ajax begint met Bounida aan thuiswedstrijd tegen FC Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.

2 uur geleden
Rechtsback Sampsted volgt Deijl op bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.

2 uur geleden
Inter knokt zich tegen Pisa terug van achterstand en wint ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.

18 uur geleden
Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

1 dag geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

1 dag geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

1 dag geleden