Erdogan wil naar Berlijn voor EK-kwartfinale tegen Nederland
BERLIJN (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan reist af naar Berlijn om de kwartfinale van het EK-voetbal tegen het Nederlands elftal bij te wonen. Die aankondiging komt midden in een diplomatieke rel tussen Duitsland en Turkije.
De Duitse regering heeft donderdag namelijk de Turkse ambassadeur in Berlijn ontboden om een handgebaar dat de Turkse speler Merih Demiral maakte in de vorige ronde. Hij vierde zijn doelpunt in de achtste finale met een 'wolvengroet" een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven. Die club steunt Erdogan, maar is buiten Turkije zeer controversieel. De Grijze Wolven staan in Duitsland onder toezicht en zijn in Frankrijk zelfs verboden.
De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser zei op X dat het gebaar niet "thuishoort" in de Duitse stadions. "Het EK gebruiken als platform voor racisme is volstrekt onaanvaardbaar." Als reactie ontbood de Turkse regering in Ankara al de Duitse ambassadeur.
Wolvengroet
Erdogan heeft nu een reis naar Azerbeidzjan afgezegd om naar Duitsland te kunnen komen. Hij wil het Turkse team steunen in de wedstrijd tegen Oranje, maar volgens Turkse media is de discussie over de wolvengroet de doorslaggevende reden voor de president om naar Berlijn af te reizen.
Demiral zelf liet weten dat hij zich van geen kwaad bewust was. Zijn manier van juichen zou "te maken hebben met mijn Turkse identiteit". De UEFA heeft een onderzoek geopend naar "vermeend ongepast gedrag".
Nederland en Turkije staan zaterdag om 21.00 uur tegenover elkaar in het Olympiastadion in Berlijn.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
8 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
10 uur geleden