Erdogan vraagt vergiffenis na ontoereikende aardbevingshulp
ADIYAMAN (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft bij een bezoek aan de stad Adiyaman toegegeven dat de overheidshulp na de aardbevingen van 6 februari heeft tekortgeschoten. Hij vroeg de Turken om hem "te vergeven" voor de te trage overheidsreactie.
"In de dagen na de aardbeving hebben we helaas geen efficiënte zoek- en reddingsacties kunnen opzetten", aldus de president. Hij wijt de vertraging aan de ongeziene kracht van de aardbeving, het slechte weer en de beschadigde infrastructuur.
De stad waar hij de uitspraken deed, Adiyaman, is een van de plekken die het zwaarst is getroffen door de bevingen. Er kwamen meer dan 6000 mensen om het leven.
Op gang komen hulp
Volgens Erdogan kwam de hulp enkele dagen na de aardbevingen wel goed op gang. "We zijn erin geslaagd de zoekacties en de hulpverlening flink op te schalen", aldus de president. "Niemand mag eraan twijfelen dat we alles doen wat nodig is."
Vier dagen na de bevingen had Erdogan al eens laten optekenen dat hij had gehoopt op een snellere overheidsinterventie, maar het is de eerste keer dat hij het falen van de overheid zo duidelijk benoemt.
Presidentiële verkiezingen
Op 18 juni zijn er in Turkije verkiezingen waarbij Erdogan hoopt een nieuw mandaat te krijgen als president. Op het moment van de aardbevingen had de president te maken met lage waarderingscijfers.
Hoewel nog niet duidelijk is wie als tegenstander mag deelnemen aan de verkiezing, staat vast dat het een van de grootste uitdagingen wordt in de twintig jaar dat Erdogan aan de macht is. Hij is al president sinds 2014. Van 2003 tot 2014 was Erdogan premier van het land.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/AFP) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.
39 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
5 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
12 uur geleden