Erdogan vraagt vergiffenis na ontoereikende aardbevingshulp
ADIYAMAN (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft bij een bezoek aan de stad Adiyaman toegegeven dat de overheidshulp na de aardbevingen van 6 februari heeft tekortgeschoten. Hij vroeg de Turken om hem "te vergeven" voor de te trage overheidsreactie.
"In de dagen na de aardbeving hebben we helaas geen efficiënte zoek- en reddingsacties kunnen opzetten", aldus de president. Hij wijt de vertraging aan de ongeziene kracht van de aardbeving, het slechte weer en de beschadigde infrastructuur.
De stad waar hij de uitspraken deed, Adiyaman, is een van de plekken die het zwaarst is getroffen door de bevingen. Er kwamen meer dan 6000 mensen om het leven.
Op gang komen hulp
Volgens Erdogan kwam de hulp enkele dagen na de aardbevingen wel goed op gang. "We zijn erin geslaagd de zoekacties en de hulpverlening flink op te schalen", aldus de president. "Niemand mag eraan twijfelen dat we alles doen wat nodig is."
Vier dagen na de bevingen had Erdogan al eens laten optekenen dat hij had gehoopt op een snellere overheidsinterventie, maar het is de eerste keer dat hij het falen van de overheid zo duidelijk benoemt.
Presidentiële verkiezingen
Op 18 juni zijn er in Turkije verkiezingen waarbij Erdogan hoopt een nieuw mandaat te krijgen als president. Op het moment van de aardbevingen had de president te maken met lage waarderingscijfers.
Hoewel nog niet duidelijk is wie als tegenstander mag deelnemen aan de verkiezing, staat vast dat het een van de grootste uitdagingen wordt in de twintig jaar dat Erdogan aan de macht is. Hij is al president sinds 2014. Van 2003 tot 2014 was Erdogan premier van het land.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
10 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
13 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
15 uur geleden