Erdogan: voor nu geen kans meer op vrede in Gazastrook
ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stelt dat er voor nu geen kans meer is op vrede in de Gazastrook, een dag na het aflopen van een korte wapenstilstand. Israël is hier met zijn "compromisloze aanpak" verantwoordelijk voor, aldus Erdogan volgens omroep NTV en andere Turkse media.
De president laat weten dat Turkije altijd voorstander is geweest van een permanent bestand tussen Israël en Hamas. Het humanitaire staakt-het-vuren duurde een week en liep vrijdag na twee verlengingen af. Volgens bemiddelaar Qatar vinden er nog steeds onderhandelingen plaats tussen de strijdende partijen.
Erdogan zegt nog wel hoop te hebben dat het conflict wordt opgelost en stelt dat de focus moet liggen op een tweestatenoplossing waarbij Israël en Palestina naast elkaar bestaan. Hamas kan volgens Erdogan niet worden uitgesloten van een potentiële oplossing. Ook herhaalde hij Hamas niet als een terroristische organisatie te beschouwen, wat onder meer de Verenigde Staten en de Europese Unie wel doen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
11 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een vierde hoofdverdachte van de juwelenroof uit het Louvre van vorige maand is aangehouden, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om een man die al bekend was bij de politie. Daarnaast zijn nog drie mensen uit zijn entourage gearresteerd, een man en twee vrouwen, allemaal uit de regio Parijs.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse strijdkrachten zeggen dinsdag helemaal geen aanvallen op Afghaans grondgebied te hebben uitgevoerd. Volgens een woordvoerder "zijn de beweringen van de Afghaanse interim-regering hierover volslagen ongegrond".
3 uur geleden