Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan: voor nu geen kans meer op vrede in Gazastrook

Erdogan: voor nu geen kans meer op vrede in Gazastrook

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stelt dat er voor nu geen kans meer is op vrede in de Gazastrook, een dag na het aflopen van een korte wapenstilstand. Israël is hier met zijn "compromisloze aanpak" verantwoordelijk voor, aldus Erdogan volgens omroep NTV en andere Turkse media.

De president laat weten dat Turkije altijd voorstander is geweest van een permanent bestand tussen Israël en Hamas. Het humanitaire staakt-het-vuren duurde een week en liep vrijdag na twee verlengingen af. Volgens bemiddelaar Qatar vinden er nog steeds onderhandelingen plaats tussen de strijdende partijen.

Erdogan zegt nog wel hoop te hebben dat het conflict wordt opgelost en stelt dat de focus moet liggen op een tweestatenoplossing waarbij Israël en Palestina naast elkaar bestaan. Hamas kan volgens Erdogan niet worden uitgesloten van een potentiële oplossing. Ook herhaalde hij Hamas niet als een terroristische organisatie te beschouwen, wat onder meer de Verenigde Staten en de Europese Unie wel doen.

Meer uit Buitenland

Duizenden bij mars Auschwitz om Holocaust te herdenken

AUSCHWITZ (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben donderdag de slachtoffers van de Holocaust herdacht met een mars bij het naziconcentratiekamp Auschwitz. Onder de aanwezigen waren zo'n tachtig overlevenden van de Holocaust en Israëliërs die recent door Hamas waren gegijzeld in de Gazastrook.

1 uur geleden
Rutte na gesprek met Trump: bal ligt bij Rusland voor bestand

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - NAVO-topman Mark Rutte heeft donderdag een gesprek gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne. De Nederlandse oud-premier zei na afloop dat Rusland stappen moet zetten in de onderhandelingen over de oorlog en niet Oekraïne.

2 uur geleden
Zelensky: raket die Kyiv raakte was van Noord-Koreaanse makelij

KYIV (ANP) - De raket die een woongebouw in de Oekraïense hoofdstad Kyiv in de nacht van woensdag op donderdag raakte was van Noord-Koreaanse makelij. President Volodymyr Zelensky heeft dat op sociale media gezegd op basis van voorlopige bevindingen.

3 uur geleden
Rusland moet van VS accepteren dat Oekraïne eigen leger heeft

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS willen dat Rusland accepteert dat Oekraïne een eigen leger behoudt, meldt persbureau Bloomberg. Volgens ingewijden zou de Amerikaanse gezant Steve Witkoff in zijn volgende gesprek met de Russische president Vladimir Poetin eisen dat het Kremlin het doel van volledige ontwapening in Oekraïne laat vallen.

4 uur geleden
Sixtijnse Kapel vanaf maandag dicht voor toeristen om conclaaf

VATICAANSTAD (ANP/DPA) - De Sixtijnse Kapel in Vaticaanstad is vanaf maandag gesloten voor bezoekers zodat het Vaticaan het conclaaf kan voorbereiden. In de beroemde zaal wordt traditioneel de nieuwe paus verkozen, maar het is nog niet duidelijk wanneer die stemprocedure zal beginnen.

5 uur geleden
EU komt met plannen voor stop import Russische brandstoffen

LONDON (ANP/RTR) - De Europese Commissie zal ergens in de komende twee weken een plan presenteren voor het uitfaseren van de import van alle Russische fossiele brandstoffen. Dat kondigde voorzitter Ursula von der Leyen aan na een bijeenkomst over energie in Londen.

7 uur geleden
UNICEF: laatste hulpvoorraden in Gaza bijna op  

DEN HAAG (ANP) - UNICEF waarschuwt dat de hulpvoorraden in de Gazastrook bijna op zijn. Doordat Israël geen nieuwe humanitaire hulp toelaat in het gebied zou de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties nauwelijks nog in staat zijn om Palestijnse kinderen de hulp te bieden die ze nodig hebben.

8 uur geleden