Erdogan verliest lokale verkiezingen, bijna alle stemmen geteld
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De partij van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft het slecht gedaan in de lokale verkiezingen van zondag. Met 99,8 procent van de stemmen geteld, staat de oppositiepartij CHP op 37,7 procent en de regeringspartij AKP van Erdogan op 35,5 procent. Bij de vorige lokale verkiezingen in 2019 won de AKP nog met bijna 45 procent van de stemmen.
Vooral in de steden doet de oppositie het goed. In Istanbul gaat de centrumlinkse Republikeinse Volkspartij (CHP) voorop met 51,1 procent van de stemmen. De partij van Erdogan volgt met 39,6 procent. In de hoofdstad Ankara is het verschil nog groter, met 60,4 procent voor de CHP tegenover 31,7 procent voor de AKP.
In die twee steden was de oppositie al wel aan de macht, maar is de winst groter dan vijf jaar geleden. In Istanbul heeft de zittende CHP-burgemeester Ekrem Imamoğlu zondagnacht de overwinning geclaimd. In Ankara deed burgemeester Mansur Yavas hetzelfde.
Erdogan noemde de verkiezingsuitslagen een keerpunt voor zijn partij. "Helaas hebben we niet de resultaten behaald waarop we hadden gehoopt", zei de president tegen een menigte in Ankara.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
5 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
11 uur geleden