Erdogan verliest lokale verkiezingen, bijna alle stemmen geteld
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De partij van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft het slecht gedaan in de lokale verkiezingen van zondag. Met 99,8 procent van de stemmen geteld, staat de oppositiepartij CHP op 37,7 procent en de regeringspartij AKP van Erdogan op 35,5 procent. Bij de vorige lokale verkiezingen in 2019 won de AKP nog met bijna 45 procent van de stemmen.
Vooral in de steden doet de oppositie het goed. In Istanbul gaat de centrumlinkse Republikeinse Volkspartij (CHP) voorop met 51,1 procent van de stemmen. De partij van Erdogan volgt met 39,6 procent. In de hoofdstad Ankara is het verschil nog groter, met 60,4 procent voor de CHP tegenover 31,7 procent voor de AKP.
In die twee steden was de oppositie al wel aan de macht, maar is de winst groter dan vijf jaar geleden. In Istanbul heeft de zittende CHP-burgemeester Ekrem Imamoğlu zondagnacht de overwinning geclaimd. In Ankara deed burgemeester Mansur Yavas hetzelfde.
Erdogan noemde de verkiezingsuitslagen een keerpunt voor zijn partij. "Helaas hebben we niet de resultaten behaald waarop we hadden gehoopt", zei de president tegen een menigte in Ankara.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
5 uur geleden