Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan: Turkije kan Israël binnenvallen om Palestijnen te helpen

Erdogan: Turkije kan Israël binnenvallen om Palestijnen te helpen

RIZE (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zondag gewaarschuwd dat zijn land Israël zou kunnen binnenvallen om de Palestijnen te helpen. Hij verwees daarbij naar eerdere interventies van Turkije in het verleden: in Libië en in Nagorno-Karabach.

Erdogan, die felle kritiek heeft op het Israëlische offensief in Gaza, deed de uitspraken in een speech op een bijeenkomst van zijn regeringspartij in zijn woonplaats Rize, waarin hij de defensie-industrie van Turkije prees. "We moeten heel sterk zijn, zodat Israël deze dingen niet kan doen tegen de Palestijnen", zei hij. "Net zoals we ooit Karabach zijn binnengevallen, net zoals we ooit Libië zijn binnengevallen, zouden we nu hetzelfde kunnen doen."

Erdogan bleef verder echter vaag. Hij gaf geen indicatie dat hij ook echt op korte termijn een militaire interventie overweegt. Toch onderstrepen zijn opmerkingen de groeiende vijandigheid tussen Turkije en Israël.

De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Israel Katz, reageerde op de opmerkingen in een bericht op X. "Erdogan treedt in de voetsporen van Saddam Hussein en dreigt Israël aan te vallen", schreef hij. "Laat hij zich herinneren wat er toen gebeurde en hoe dat afliep."

Meer uit Buitenland

Duitse reddingswerkers houden hoop op bevrijding walvis Timmy

WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Starmer verbijsterd niet te zijn ingelicht bij benoemen Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.

2 uur geleden
Magyar: steeds meer berichten over versnipperde documenten

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt meer en meer berichten te krijgen over de vernietiging van documenten bij overheidsinstellingen. Eerder beschuldigde hij het ministerie van Buitenlandse Zaken al van het vernietigen van documenten rond de Europese sancties tegen Rusland.

2 uur geleden
EU wil formele banden met Syrië herstellen en sancties verzachten

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.

3 uur geleden
Hezbollah waarschuwt Israël voor schending bestand

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard "de vinger aan de trekker te hebben" voor het geval Israël de wapenstilstand schendt. Het tiendaagse bestand is vrijdag van kracht geworden.

3 uur geleden
Nederlandse EU-parlementariërs: stop met naar Straatsburg gaan

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Minister: Starmer wist niet van negeren screening Mandelson

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".

5 uur geleden