Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan trotseert sanctiedreiging VS om raketten

Erdogan trotseert sanctiedreiging VS om raketten

MALATYA (ANP/AFP) - De Turkse president Erdogan heeft lak aan sancties die de Verenigde Staten mogelijk opleggen vanwege het testen van het omstreden Russische raketafweersysteem S-400. "Wat je sancties ook zijn, aarzel niet om ze toe te passen", zei hij zondag in een toespraak die op televisie werd uitgezonden.

Washington waarschuwde vrijdag voor ernstige gevolgen voor de veiligheidsrelatie als gevolg van de test met het luchtverdedigingssysteem. Eerder zetten de VS de NAVO-bondgenoot al uit het F35-straaljagerproject.

"Je hebt ons verteld de S-400’s terug te sturen. We zijn geen tribale staat, we zijn Turkije", was de boodschap van Erdogan.

NAVO-topman Stoltenberg toonde zich ook bezorgd. Het Russische systeem is niet verenigbaar met lucht- en raketafweersystemen van de NAVO-landen.

Turkije wordt steeds assertiever in de regio. Het land is militair actief in Syrië en Libië en zegt bereid te zijn troepen naar Nagorno-Karabach te sturen om bondgenoot Azerbeidzjan bij te staan. Bovendien is Ankara in conflict met Griekenland, Cyprus en de EU vanwege proefboringen naar energiebronnen in de Middellandse Zee.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

12 minuten geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

25 minuten geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

48 minuten geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Rusland: geen sprake van eventueel driehoeksoverleg met Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.

1 uur geleden
Nog tienduizenden mensen zonder stroom door storing San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.

2 uur geleden
Minuut stilte voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.

3 uur geleden