Erdogan: tijd om IS en Koerdische strijders uit te schakelen
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt dat het na de machtswissel in Syrië tijd is om "terroristische" groepen in dat land uit te schakelen. Hij doelde daarmee op Islamitische Staat en de Koerdische strijders, die een groot deel van Syrië in handen hebben.
Volgens Erdogan zijn die groepen "een bedreiging voor het voortbestaan van Syrië". Turkije mengde zich al jaren in de Syrische burgeroorlog en heeft al langer banden met Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Die streng islamitische beweging heeft twee weken geleden dictator Bashar al-Assad verdreven en de macht overgenomen in Syrië.
Turkije lijkt dit moment aan te grijpen om de strijd tegen de Koerden in het noordoosten van Syrië te intensiveren. Volgens Erdogan hebben de Syrische Koerden banden met de Koerdische bewegingen in Turkije, die door Ankara worden aangemerkt als terroristisch. Turkije hoopt de banden met HTS te kunnen gebruiken in de strijd, maar de nieuwe machthebbers benadrukken dat ze nu vooral stabiliteit willen.
Meer uit Buitenland
TABUK (ANP/RTR/AFP) - Twee piloten van het flydubai-toestel dat was uitgeweken naar Saudi-Arabië zijn opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt het vliegveld van Tabuk in Saudi-Arabië, waar het vliegtuig een noodlanding had gemaakt. Volgens ooggetuigen zou een van de twee piloten de ander met een mes hebben neergestoken.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De asielzoekers die nog in de Spaanse exclave Ceuta zijn, moeten zo snel mogelijk naar het Spaanse vasteland worden gebracht. Dat zeiden drie Europarlementariërs van de Groenen en de Linkse Fractie woensdag op een persconferentie na een werkbezoek aan Ceuta.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Vlaamse regering heeft na veel toestanden afgelopen week op woensdag toch een akkoord bereikt over de begroting. Dat gebeurde een paar uur voordat premier Matthias Diependaele zijn eerder uitgestelde septemberverklaring zal geven in het Vlaams Parlement. Dat is een soort troonrede waarin hij ook de begrotingskoers uiteenzet.
54 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische autoriteiten behandelen de vechtpartij tussen twee piloten in een vliegtuig als een "terreurincident", meldt een Israëlische functionaris aan de krant Haaretz. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat een van de twee piloten probeerde om het flydubai-toestel expres te laten neerstorten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is een voorlopig akkoord van de EU-lidstaten voor soepelere Europese regels voor onder meer bestrijdingsmiddelen. Ook Nederland stemde voor het pakket dat regels voor gewassen in de land- en tuinbouw versimpelt.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Duitsland is bezig met een grote operatie tegen een witwasnetwerk en leden van motorbende Hells Angels. Een deel van het onderzoek vindt plaats in Nederland, België en Bulgarije.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil een nieuw systeem opbouwen waarmee nooddiensten binnen Europa beter, sneller en veiliger met elkaar kunnen overleggen in geval van brand, overstromingen, terroristische aanvallen of dreigingen van drones voor kritieke infrastructuur. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag presenteert.
2 uur geleden