Erdogan: tijd om IS en Koerdische strijders uit te schakelen
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt dat het na de machtswissel in Syrië tijd is om "terroristische" groepen in dat land uit te schakelen. Hij doelde daarmee op Islamitische Staat en de Koerdische strijders, die een groot deel van Syrië in handen hebben.
Volgens Erdogan zijn die groepen "een bedreiging voor het voortbestaan van Syrië". Turkije mengde zich al jaren in de Syrische burgeroorlog en heeft al langer banden met Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Die streng islamitische beweging heeft twee weken geleden dictator Bashar al-Assad verdreven en de macht overgenomen in Syrië.
Turkije lijkt dit moment aan te grijpen om de strijd tegen de Koerden in het noordoosten van Syrië te intensiveren. Volgens Erdogan hebben de Syrische Koerden banden met de Koerdische bewegingen in Turkije, die door Ankara worden aangemerkt als terroristisch. Turkije hoopt de banden met HTS te kunnen gebruiken in de strijd, maar de nieuwe machthebbers benadrukken dat ze nu vooral stabiliteit willen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - Minstens 150 mensen zijn in Istanbul tijdens een pro-lhbtqi-demonstratie opgepakt door de Turkse politie. De demonstranten hadden zich verzameld voor het gerechtshof in Çağlayan, een wijk in Istanbul. De politie hield ze aan voordat ze een persverklaring konden afleggen.
18 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft de onschendbaarheid van de Poolse politicus Grzegorz Braun opgeheven. Hij werd drie weken geleden in Polen aangeklaagd voor het ontkennen van nazi-misdaden, omdat hij openlijk het bestaan van de gaskamers in vernietigingskamp Auschwitz-Birkenau in twijfel had getrokken, aldus TVP World.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zijn zorgen uitgesproken over schendingen van het internationaal recht bij de berging van lichamen in Gaza. Hij roept Israël op internationale onderzoekers toegang te verlenen tot het gebied, zodat ze kunnen helpen bij het verzamelen van bewijs.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - De reddingsactie na een veerbootongeluk in Indonesië wordt bemoeilijkt door slecht weer. Hoge golven maken dat reddingswerkers moeilijk bij het gekapseisde schip kunnen komen. Zondagochtend zonk het passagiersschip. Het officiële dodental ligt op zes, 129 mensen worden nog vermist.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt langzaamaan resultaten te zien van de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo. Maar de VN-organisatie benadrukt dat het nog te vroeg is om te zeggen dat de uitbraak over zijn hoogtepunt heen is.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het ontslag van procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Zijn positie kwam onder druk te staan, nadat de anticorruptiediensten deze maand een inval hadden gedaan in zijn kantoor.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Er zijn vijf "grotere" olievlekken in de Straat van Hormuz zichtbaar op satellietbeelden. Dat meldt de Duitse tak van Greenpeace in een rapport. De drijvende olie heeft inmiddels de Iraanse kust bij het eiland van Qeshm bereikt, waar ook beschermde natuurgebieden zijn.
4 uur geleden