Erdogan stuurt brief aan Trump mee met hulpgoederen
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Erdogan probeert tijdens de coronacrisis de banden aan te halen met de Verenigde Staten. Hij stuurde met een lading hulpgoederen ook een brief mee voor zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump.
Turkije stuurde deze week met een militair vrachtvliegtuig medische goederen naar de VS. Het ging onder meer om honderdduizenden chirurgische maskers, beschermingspakken, ontsmettingsmiddelen en veiligheidsbrillen.
Erdogan prees in de meegestuurde brief de corona-aanpak van het Witte Huis. Ook sprak hij zich uit voor goede samenwerking. De relatie tussen de NAVO-bondgenoten bekoelde de afgelopen jaren, onder meer door de aanschaf door Turkije van Russische raketverdedigingssystemen.
Maatregelen
"Ik ben blij om te zien dat, dankzij uw maatregelen, Amerika de eerste stappen heeft gezet richting het normaliseren van de situatie door voor elkaar te krijgen dat er minder nieuwe gevallen bijkomen", schreef Erdogan volgens een officiële verklaring van de Turkse overheid.
Erdogan zei ook dat Turkije tijdens de coronacrisis een "betrouwbare partner" van de VS zal blijven. De Verenigde Staten zijn wereldwijd het hardst getroffen door de uitbraak van het coronavirus. Er zijn tienduizenden patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
20 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.
1 uur geledenHOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
11 uur geleden