Erdogan stuurt brief aan Trump mee met hulpgoederen
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Erdogan probeert tijdens de coronacrisis de banden aan te halen met de Verenigde Staten. Hij stuurde met een lading hulpgoederen ook een brief mee voor zijn Amerikaanse ambtsgenoot Donald Trump.
Turkije stuurde deze week met een militair vrachtvliegtuig medische goederen naar de VS. Het ging onder meer om honderdduizenden chirurgische maskers, beschermingspakken, ontsmettingsmiddelen en veiligheidsbrillen.
Erdogan prees in de meegestuurde brief de corona-aanpak van het Witte Huis. Ook sprak hij zich uit voor goede samenwerking. De relatie tussen de NAVO-bondgenoten bekoelde de afgelopen jaren, onder meer door de aanschaf door Turkije van Russische raketverdedigingssystemen.
Maatregelen
"Ik ben blij om te zien dat, dankzij uw maatregelen, Amerika de eerste stappen heeft gezet richting het normaliseren van de situatie door voor elkaar te krijgen dat er minder nieuwe gevallen bijkomen", schreef Erdogan volgens een officiële verklaring van de Turkse overheid.
Erdogan zei ook dat Turkije tijdens de coronacrisis een "betrouwbare partner" van de VS zal blijven. De Verenigde Staten zijn wereldwijd het hardst getroffen door de uitbraak van het coronavirus. Er zijn tienduizenden patiënten overleden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
19 minuten geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
12 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
13 uur geleden