Erdogan spreekt Turks elftal toe na uitschakeling door Oranje
BERLIJN (ANP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de spelers van het Turkse elftal een hart onder de riem gestoken na de uitschakeling door Oranje in de kwartfinale van het EK voetbal in Duitsland zaterdagavond. "Ik feliciteer jullie allemaal. Ook al is dit het resultaat dat we vandaag hebben behaald, zijn jullie onze kampioenen", zei hij volgens Turkse media tijdens een bezoek aan de kleedkamer in Berlijn.
Erdogan schudde in de kleedkamer de voetballers, onder wie de geschorste voetballer Merih Demiral, de hand. Turkse media meldden donderdag dat een rel rondom Demiral de doorslaggevende reden was voor de president om naar Duitsland af te reizen.
De Duitse regering ontbood donderdag de Turkse ambassadeur in Berlijn om een handgebaar dat de verdediger maakte tijdens de achtste finale tegen Oostenrijk. Demiral vierde zijn doelpunt met een 'wolvengroet', een symbool van de ultranationalistische en extreemrechtse Turkse groepering Grijze Wolven. Deze groepering steunt Erdogan, maar is buiten Turkije zeer controversieel. In Duitsland staan de Grijze Wolven onder toezicht. De UEFA schorste de voetballer voor het duel tegen Oranje.
Het Nederlands elftal versloeg Turkije in Berlijn met 2-1. Woensdagavond speelt Oranje de halve finale tegen Engeland.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
39 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
46 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie de koppositie weer overgenomen van PSV, dat verloor bij FC Twente (3-2). De formatie van trainer Leeroy Echteld won na twee tegenvallende resultaten de laatste wedstrijd voor de interlandbreak met 1-0 van Telstar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft tegen FC Twente de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Eindhovenaren verloren met 3-2 in de Grolsch Veste en zakken op de ranglijst naar de derde plaats. Het elftal van trainer Peter Bosz had voor zondag alleen punten met een gelijkspel thuis tegen Fortuna Sittard verloren. PSV en FC Twente hebben allebei 16 punten uit zeven wedstrijden. AZ en Feyenoord zijn de nummers 1 en 2 van de Eredivisie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Giovanni van Bronckhorst vindt dat Feyenoord tegen FC Utrecht de beste wedstrijd tot dusver van het seizoen heeft gespeeld. "Zeker als het gaat om de manier waarop we wonnen", zei de trainer van Feyenoord zondag tegen ESPN. Van Bronckhorst zag zijn elftal zondag met 5-0 winnen. Het was de eerste overwinning van de Rotterdammers in De Kuip dit seizoen in de Eredivisie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.
4 uur geleden