Erdogan roept Turken op naar pro-Palestijnse demonstratie te gaan
ISTANBUL (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan spoort de Turkse bevolking aan om zaterdag massaal naar een pro-Palestijnse demonstratie te gaan in Istanbul. Die wordt georganiseerd door zijn eigen conservatief-islamitische partij AKP.
Erdogan en zijn partijgenoten willen daar duidelijk maken dat ze aan de zijde van de Palestijnse bevolking in de Gazastrook staan en dat Israël moet stoppen met het aanvallen van dat gebied, schrijft de president op X.
Erdogan stelt dat de Israëlische bombardementen toenemen en noemt dit "waanzin". Hij zegt dat de humanitaire crisis is verergerd en dat er "opnieuw vrouwen, kinderen en onschuldige burgers onder vuur zijn genomen".
Turkije en Israël hebben de laatste jaren de banden aangehaald. Vorig jaar besloten de twee landen weer ambassadeurs van elkaar toe te laten, nadat die in 2018 waren teruggeroepen na een ruzie. Maar de afgelopen drie weken spreekt Erdogan zich zeer kritisch uit over de Israëlische aanvallen op Gaza, na de verrassingsaanval van Hamas op Israël.
Meer uit Buitenland
KARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.
19 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.
45 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".
48 minuten geledenNAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.
1 uur geleden