Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan roept Turken op naar pro-Palestijnse demonstratie te gaan

Erdogan roept Turken op naar pro-Palestijnse demonstratie te gaan

ISTANBUL (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan spoort de Turkse bevolking aan om zaterdag massaal naar een pro-Palestijnse demonstratie te gaan in Istanbul. Die wordt georganiseerd door zijn eigen conservatief-islamitische partij AKP.

Erdogan en zijn partijgenoten willen daar duidelijk maken dat ze aan de zijde van de Palestijnse bevolking in de Gazastrook staan en dat Israël moet stoppen met het aanvallen van dat gebied, schrijft de president op X.

Erdogan stelt dat de Israëlische bombardementen toenemen en noemt dit "waanzin". Hij zegt dat de humanitaire crisis is verergerd en dat er "opnieuw vrouwen, kinderen en onschuldige burgers onder vuur zijn genomen".

Turkije en Israël hebben de laatste jaren de banden aangehaald. Vorig jaar besloten de twee landen weer ambassadeurs van elkaar toe te laten, nadat die in 2018 waren teruggeroepen na een ruzie. Maar de afgelopen drie weken spreekt Erdogan zich zeer kritisch uit over de Israëlische aanvallen op Gaza, na de verrassingsaanval van Hamas op Israël.

Meer uit Buitenland

Bronnen: Pakistan stuurt meer militaire steun naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan stuurt meer militaire hulp naar Saudi-Arabië nu het conflict in Jemen escaleert. Dat zeggen bronnen in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad tegen persbureau DPA.

6 minuten geleden
Polen na ruzie nu toch bij raketafweercoalitie Oekraïne

KYIV (ANP) - Polen gaat alsnog meedoen aan het verbond van landen dat met Oekraïne werkt aan een verdediging tegen ballistische raketten. Dat Polen niet meteen aansloot, berust op "een misverstand", zei premier Donald Tusk volgens Poolse media op een top van Oost-Europese leiders in Oekraïne.

13 minuten geleden
Poetin brengt stem uit in Russische parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag zijn stem uitgebracht in de parlementsverkiezingen. Kremlin-gezinde partijen houden naar verwachting hun dominantie in de Doema, zoals het parlement wordt genoemd.

14 minuten geleden
Rode Kruis: 2 jaar geen toegang tot Oekraïense krijgsgevangenen

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) zegt inmiddels twee jaar geen toegang meer te hebben tot Oekraïense krijgsgevangenen in Russische gevangenschap. In Rusland worden mogelijk duizenden Oekraïners vastgehouden in detentiecentra waar VN-onderzoekers bewijs hebben verzameld van systematische marteling.

49 minuten geleden
Denemarken komt sneller met hulp voor Kyiv na lichtkogelincident

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Denemarken gaat nieuwe steun voor Oekraïne sneller overmaken. Dat gebeurt omdat maandag een incident plaatsvond waarbij een Russisch oorlogsschip lichtkogels afvuurde richting een Deense helikopter.

52 minuten geleden
Zweedse oud-premier Andersson mag regering vormen

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse sociaaldemocrate Magdalena Andersson mag na de parlementsverkiezingen in haar land een nieuwe regering gaan vormen. Dat maakte de parlementsvoorzitter bekend na overleg met partijleiders.

1 uur geleden
EU verhoogt alarmniveau voor marine in Rode Zee om Houthi's

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft aangekondigd het waarschuwingsniveau in de Rode Zee voor de EU-marinemissie te verhogen na toegenomen dreiging van de Houthi's. De missie begon in 2024 om de scheepvaart te beschermen tegen aanvallen van de Jemenitische groepering op schepen in de Rode Zee.

1 uur geleden