Erdogan roept op tot islamitische alliantie tegen Israël
ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft islamitische landen opgeroepen een alliantie te vormen tegen wat hij "de groeiende dreiging van expansionisme" van Israël noemde. Dit is volgens hem de enige manier om "Israëlische arrogantie, Israëlisch banditisme en Israëlisch staatsterrorisme" te stoppen.
Erdogan zei dat nadat hij vertelde over de dood van een Turks-Amerikaanse vrouw op de Westelijke Jordaanoever. Ze werd volgens Palestijnse en Turkse functionarissen doodgeschoten door Israëlische militairen. De vrouw zou hebben meegedaan aan een demonstratie tegen de uitbreiding van nederzettingen op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever.
De Turkse president zei dat recente stappen die Turkije heeft ondernomen om de banden met Egypte en Syrië te verbeteren gericht zijn op het vormen van solidariteit. Turkije reageert sinds de uitbraak van de oorlog in de Gazastrook zeer kritisch op Israël. Ankara staat in die oorlog aan de kant van Hamas, die door Erdogan als een bevrijdingsorganisatie wordt beschreven.
Meer uit Buitenland
KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne maken ondanks hun driedaagse staakt-het-vuren weer melding van vijandelijkheden. De Oekraïense krijgsmacht sprak over schermutselingen aan het front in de afgelopen 24 uur en zei dat Rusland zondag ook met duizenden drones aanvallen heeft uitgevoerd.
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de gedeeltelijke opschorting van het associatieverdrag tussen de EU en Syrië ingetrokken. De handelsbeperkingen die de EU in 2011 invoerde, golden voor de invoer van een aantal Syrische producten, waaronder olie, aardolieproducten, goud, edelmetalen en diamanten. Maandag is daartoe besloten. Dit wordt gezien als een belangrijke stap in het herstel en de versterking van de bilaterale betrekkingen tussen de EU en Syrië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft na de verkiezingsnederlaag van zijn partij beterschap beloofd. Hij erkende in een speech dat er onder kiezers frustratie leeft over de staat van het land, de politiek en hemzelf. "Ik weet dat er mensen zijn die aan me twijfelen. Ik moet hun ongelijk aantonen en dat ga ik doen", verklaarde hij in de speech, die wordt gezien als een poging om zijn premierschap te redden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding is prioriteit voor de EU, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding) maandag voor het begin van een overleg tussen de EU-lidstaten en de landen van de Westelijke Balkan. "Ik heb een zeer duidelijke boodschap. Er is plaats voor alle Westelijke Balkanstaten in de Europese Unie." Het gaat om Albanië, Bosnië en Herzegovina, Kosovo, Montenegro, Noord-Macedonië en Servië.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Letland en Litouwen willen graag Amerikaanse troepen verwelkomen als die bijvoorbeeld uit Duitsland worden weggehaald. De Baltische landen staan er goed op in Washington, menen ze, en de regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil voorbeeldige bondgenoten belonen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.
3 uur geleden