Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan roept op tot islamitische alliantie tegen Israël

Erdogan roept op tot islamitische alliantie tegen Israël

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft islamitische landen opgeroepen een alliantie te vormen tegen wat hij "de groeiende dreiging van expansionisme" van Israël noemde. Dit is volgens hem de enige manier om "Israëlische arrogantie, Israëlisch banditisme en Israëlisch staatsterrorisme" te stoppen.

Erdogan zei dat nadat hij vertelde over de dood van een Turks-Amerikaanse vrouw op de Westelijke Jordaanoever. Ze werd volgens Palestijnse en Turkse functionarissen doodgeschoten door Israëlische militairen. De vrouw zou hebben meegedaan aan een demonstratie tegen de uitbreiding van nederzettingen op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever.

De Turkse president zei dat recente stappen die Turkije heeft ondernomen om de banden met Egypte en Syrië te verbeteren gericht zijn op het vormen van solidariteit. Turkije reageert sinds de uitbraak van de oorlog in de Gazastrook zeer kritisch op Israël. Ankara staat in die oorlog aan de kant van Hamas, die door Erdogan als een bevrijdingsorganisatie wordt beschreven.

Meer uit Buitenland

Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

2 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

3 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

10 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

11 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

12 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

14 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

14 uur geleden