Erdogan roept op tot islamitische alliantie tegen Israël
ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft islamitische landen opgeroepen een alliantie te vormen tegen wat hij "de groeiende dreiging van expansionisme" van Israël noemde. Dit is volgens hem de enige manier om "Israëlische arrogantie, Israëlisch banditisme en Israëlisch staatsterrorisme" te stoppen.
Erdogan zei dat nadat hij vertelde over de dood van een Turks-Amerikaanse vrouw op de Westelijke Jordaanoever. Ze werd volgens Palestijnse en Turkse functionarissen doodgeschoten door Israëlische militairen. De vrouw zou hebben meegedaan aan een demonstratie tegen de uitbreiding van nederzettingen op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever.
De Turkse president zei dat recente stappen die Turkije heeft ondernomen om de banden met Egypte en Syrië te verbeteren gericht zijn op het vormen van solidariteit. Turkije reageert sinds de uitbraak van de oorlog in de Gazastrook zeer kritisch op Israël. Ankara staat in die oorlog aan de kant van Hamas, die door Erdogan als een bevrijdingsorganisatie wordt beschreven.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
6 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
10 uur geleden