Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan ontslaat handelsminister om vermeende vriendjespolitiek

Erdogan ontslaat handelsminister om vermeende vriendjespolitiek

ANKARA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zijn handelsminister ontslagen na berichten over vermeende vriendjespolitiek bij de aanbesteding van overheidscontracten.

De weggestuurde minister Ruhsar Pekcan zou bedrijven van haar echtgenoot hebben voorgetrokken bij de aankoop van ontsmettingsmiddelen ter waarde van honderdduizenden euro's door haar ministerie. Ze ontkent verkeerd gehandeld te hebben en zei dat het handelsministerie voor een veel lager bedrag ontsmettingsmiddelen had aangekocht van die bedrijven, die daarbij de laagste prijzen vroegen. Turkse oppositiepartijen hadden klachten over de zaak ingediend.

Een officiële verklaring voor het ontslag van Pekcan werd niet gegeven in het Turkse staatsblad, waarin het decreet van Erdogan verscheen. Ze wordt opgevolgd door Mehmet Mus, nu parlementslid namens de AK-partij van Erdogan.

Erdogan ontsloeg vorige maand nog de Turkse centralebankpresident. Dat had waarschijnlijk te maken met onvrede bij het staatshoofd over het rentebeleid. In november werd ook al zijn voorganger de laan uitgestuurd door Erdogan. In Turkije neemt de ontevredenheid over het economisch beleid van de regering toe.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

5 minuten geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

38 minuten geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

1 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

3 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

3 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

3 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden