Erdogan ontslaat handelsminister om vermeende vriendjespolitiek
ANKARA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zijn handelsminister ontslagen na berichten over vermeende vriendjespolitiek bij de aanbesteding van overheidscontracten.
De weggestuurde minister Ruhsar Pekcan zou bedrijven van haar echtgenoot hebben voorgetrokken bij de aankoop van ontsmettingsmiddelen ter waarde van honderdduizenden euro's door haar ministerie. Ze ontkent verkeerd gehandeld te hebben en zei dat het handelsministerie voor een veel lager bedrag ontsmettingsmiddelen had aangekocht van die bedrijven, die daarbij de laagste prijzen vroegen. Turkse oppositiepartijen hadden klachten over de zaak ingediend.
Een officiële verklaring voor het ontslag van Pekcan werd niet gegeven in het Turkse staatsblad, waarin het decreet van Erdogan verscheen. Ze wordt opgevolgd door Mehmet Mus, nu parlementslid namens de AK-partij van Erdogan.
Erdogan ontsloeg vorige maand nog de Turkse centralebankpresident. Dat had waarschijnlijk te maken met onvrede bij het staatshoofd over het rentebeleid. In november werd ook al zijn voorganger de laan uitgestuurd door Erdogan. In Turkije neemt de ontevredenheid over het economisch beleid van de regering toe.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open.
1 uur geledenDUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
3 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
8 uur geleden