Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan noemt inzet raketten van VS door Oekraïne 'grote fout'

Erdogan noemt inzet raketten van VS door Oekraïne 'grote fout'

ANKARA (ANP/AFP) - De VS hebben een "grote fout" begaan door Oekraïne toe te staan om langeafstandswapens af te vuren op doelen in Rusland. Dat heeft de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gezegd op weg terug naar Turkije van de G20-top in Brazilië. Volgens de president kan het besluit van de Amerikaanse president Joe Biden leiden tot "een grote nieuwe oorlog".

"Deze stap van Biden zal het conflict niet alleen verder laten escaleren, maar zal ook leiden tot een grotere reactie van Rusland", zei Erdogan aan boord van het vliegtuig tegen journalisten. Hij wees erop dat Rusland al heeft besloten om de nucleaire doctrine aan te passen, waarin staat hoe Rusland kernwapens kan gebruiken. Volgens Erdogan heeft Biden "olie op het vuur" gegooid en kan dat uiteindelijk tot een grootschalige oorlog leiden.

Turkije is een NAVO-bondgenoot van de Verenigde Staten. Het land heeft Oekraïne gesteund en probeert tegelijk ook de banden met Rusland zo goed mogelijk te houden. Erdogan zegt dat hij vooral hoopt dat er zo snel mogelijk vrede komt tussen de strijdende partijen.

Meer uit Buitenland

Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

3 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

5 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

6 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

6 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

6 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

6 uur geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

6 uur geleden