Erdogan noemt inzet raketten van VS door Oekraïne 'grote fout'
ANKARA (ANP/AFP) - De VS hebben een "grote fout" begaan door Oekraïne toe te staan om langeafstandswapens af te vuren op doelen in Rusland. Dat heeft de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gezegd op weg terug naar Turkije van de G20-top in Brazilië. Volgens de president kan het besluit van de Amerikaanse president Joe Biden leiden tot "een grote nieuwe oorlog".
"Deze stap van Biden zal het conflict niet alleen verder laten escaleren, maar zal ook leiden tot een grotere reactie van Rusland", zei Erdogan aan boord van het vliegtuig tegen journalisten. Hij wees erop dat Rusland al heeft besloten om de nucleaire doctrine aan te passen, waarin staat hoe Rusland kernwapens kan gebruiken. Volgens Erdogan heeft Biden "olie op het vuur" gegooid en kan dat uiteindelijk tot een grootschalige oorlog leiden.
Turkije is een NAVO-bondgenoot van de Verenigde Staten. Het land heeft Oekraïne gesteund en probeert tegelijk ook de banden met Rusland zo goed mogelijk te houden. Erdogan zegt dat hij vooral hoopt dat er zo snel mogelijk vrede komt tussen de strijdende partijen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
14 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
18 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
30 minuten geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
4 uur geleden