Erdogan noemt inzet raketten van VS door Oekraïne 'grote fout'
ANKARA (ANP/AFP) - De VS hebben een "grote fout" begaan door Oekraïne toe te staan om langeafstandswapens af te vuren op doelen in Rusland. Dat heeft de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gezegd op weg terug naar Turkije van de G20-top in Brazilië. Volgens de president kan het besluit van de Amerikaanse president Joe Biden leiden tot "een grote nieuwe oorlog".
"Deze stap van Biden zal het conflict niet alleen verder laten escaleren, maar zal ook leiden tot een grotere reactie van Rusland", zei Erdogan aan boord van het vliegtuig tegen journalisten. Hij wees erop dat Rusland al heeft besloten om de nucleaire doctrine aan te passen, waarin staat hoe Rusland kernwapens kan gebruiken. Volgens Erdogan heeft Biden "olie op het vuur" gegooid en kan dat uiteindelijk tot een grootschalige oorlog leiden.
Turkije is een NAVO-bondgenoot van de Verenigde Staten. Het land heeft Oekraïne gesteund en probeert tegelijk ook de banden met Rusland zo goed mogelijk te houden. Erdogan zegt dat hij vooral hoopt dat er zo snel mogelijk vrede komt tussen de strijdende partijen.
Meer uit Buitenland
NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
18 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
3 uur geleden