Erdogan noemt inzet raketten van VS door Oekraïne 'grote fout'
ANKARA (ANP/AFP) - De VS hebben een "grote fout" begaan door Oekraïne toe te staan om langeafstandswapens af te vuren op doelen in Rusland. Dat heeft de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gezegd op weg terug naar Turkije van de G20-top in Brazilië. Volgens de president kan het besluit van de Amerikaanse president Joe Biden leiden tot "een grote nieuwe oorlog".
"Deze stap van Biden zal het conflict niet alleen verder laten escaleren, maar zal ook leiden tot een grotere reactie van Rusland", zei Erdogan aan boord van het vliegtuig tegen journalisten. Hij wees erop dat Rusland al heeft besloten om de nucleaire doctrine aan te passen, waarin staat hoe Rusland kernwapens kan gebruiken. Volgens Erdogan heeft Biden "olie op het vuur" gegooid en kan dat uiteindelijk tot een grootschalige oorlog leiden.
Turkije is een NAVO-bondgenoot van de Verenigde Staten. Het land heeft Oekraïne gesteund en probeert tegelijk ook de banden met Rusland zo goed mogelijk te houden. Erdogan zegt dat hij vooral hoopt dat er zo snel mogelijk vrede komt tussen de strijdende partijen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft gemeld een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen.
53 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
2 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
3 uur geleden