Erdogan noemt Gülen en zijn aanhangers verraders
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft uitgehaald naar de overleden geestelijke Fethullah Gülen en zijn aanhangers. Volgens Erdogan was Gülen een verrader en hij zweert zijn volgelingen te blijven bestrijden.
Gülens beweging was ooit een bondgenoot van Erdogan, maar de twee werden bittere rivalen in de loop der jaren. Volgens de president zat Gülen achter een mislukte staatsgreep in 2016. Daarna opende de regering een klopjacht op leden van de Gülen-beweging, die in Turkije is bestempeld als terroristische organisatie en de naam FETO heeft.
Gülen week in 1999 uit naar de Verenigde Staten, waar hij ook is overleden. Hij heeft wereldwijd miljoenen aanhangers, die Erdogan ook als verraders beschouwt. "Deze verraders is het met dank aan degenen die hen beschermen gelukt om het Turkse recht te ontvluchten", zei hij in een toespraak op televisie. "Maar ze zullen de goddelijke rechtvaardigheid niet kunnen ontlopen."
Erdogan zei dat de strijd tegen de Gülenisten doorgaat, ondanks de dood van de leider. "Of het nou in Turkije is of in de verste uithoek van de wereld, we zullen de FETO-hyena's achtervolgen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
3 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
9 uur geleden