Erdogan noemt Gülen en zijn aanhangers verraders
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft uitgehaald naar de overleden geestelijke Fethullah Gülen en zijn aanhangers. Volgens Erdogan was Gülen een verrader en hij zweert zijn volgelingen te blijven bestrijden.
Gülens beweging was ooit een bondgenoot van Erdogan, maar de twee werden bittere rivalen in de loop der jaren. Volgens de president zat Gülen achter een mislukte staatsgreep in 2016. Daarna opende de regering een klopjacht op leden van de Gülen-beweging, die in Turkije is bestempeld als terroristische organisatie en de naam FETO heeft.
Gülen week in 1999 uit naar de Verenigde Staten, waar hij ook is overleden. Hij heeft wereldwijd miljoenen aanhangers, die Erdogan ook als verraders beschouwt. "Deze verraders is het met dank aan degenen die hen beschermen gelukt om het Turkse recht te ontvluchten", zei hij in een toespraak op televisie. "Maar ze zullen de goddelijke rechtvaardigheid niet kunnen ontlopen."
Erdogan zei dat de strijd tegen de Gülenisten doorgaat, ondanks de dood van de leider. "Of het nou in Turkije is of in de verste uithoek van de wereld, we zullen de FETO-hyena's achtervolgen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
45 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenDOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
10 uur geleden