Erdogan noemt Gülen en zijn aanhangers verraders
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft uitgehaald naar de overleden geestelijke Fethullah Gülen en zijn aanhangers. Volgens Erdogan was Gülen een verrader en hij zweert zijn volgelingen te blijven bestrijden.
Gülens beweging was ooit een bondgenoot van Erdogan, maar de twee werden bittere rivalen in de loop der jaren. Volgens de president zat Gülen achter een mislukte staatsgreep in 2016. Daarna opende de regering een klopjacht op leden van de Gülen-beweging, die in Turkije is bestempeld als terroristische organisatie en de naam FETO heeft.
Gülen week in 1999 uit naar de Verenigde Staten, waar hij ook is overleden. Hij heeft wereldwijd miljoenen aanhangers, die Erdogan ook als verraders beschouwt. "Deze verraders is het met dank aan degenen die hen beschermen gelukt om het Turkse recht te ontvluchten", zei hij in een toespraak op televisie. "Maar ze zullen de goddelijke rechtvaardigheid niet kunnen ontlopen."
Erdogan zei dat de strijd tegen de Gülenisten doorgaat, ondanks de dood van de leider. "Of het nou in Turkije is of in de verste uithoek van de wereld, we zullen de FETO-hyena's achtervolgen."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
2 uur geledenWARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang is niet van plan de Japanse premier Sanae Takaichi te ontmoeten tijdens de aankomende G20-top in Johannesburg, meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken. De spanningen tussen de twee landen nemen toe sinds de Japanse premier het parlement vertelde dat een Chinese aanval op Taiwan een militaire reactie van Japan zou kunnen uitlokken.
3 uur geleden