Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan noemt Gülen en zijn aanhangers verraders

Erdogan noemt Gülen en zijn aanhangers verraders

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft uitgehaald naar de overleden geestelijke Fethullah Gülen en zijn aanhangers. Volgens Erdogan was Gülen een verrader en hij zweert zijn volgelingen te blijven bestrijden.

Gülens beweging was ooit een bondgenoot van Erdogan, maar de twee werden bittere rivalen in de loop der jaren. Volgens de president zat Gülen achter een mislukte staatsgreep in 2016. Daarna opende de regering een klopjacht op leden van de Gülen-beweging, die in Turkije is bestempeld als terroristische organisatie en de naam FETO heeft.

Gülen week in 1999 uit naar de Verenigde Staten, waar hij ook is overleden. Hij heeft wereldwijd miljoenen aanhangers, die Erdogan ook als verraders beschouwt. "Deze verraders is het met dank aan degenen die hen beschermen gelukt om het Turkse recht te ontvluchten", zei hij in een toespraak op televisie. "Maar ze zullen de goddelijke rechtvaardigheid niet kunnen ontlopen."

Erdogan zei dat de strijd tegen de Gülenisten doorgaat, ondanks de dood van de leider. "Of het nou in Turkije is of in de verste uithoek van de wereld, we zullen de FETO-hyena's achtervolgen."

Meer uit Buitenland

Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

59 minuten geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

4 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

6 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

7 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

7 uur geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

7 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

8 uur geleden