Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan nodigt Trump uit en hoopt dat hij oorlog in Gaza stopt

Erdogan nodigt Trump uit en hoopt dat hij oorlog in Gaza stopt

BOEDAPEST/ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gebeld met de herverkozen Amerikaanse president Donald Trump en hem uitgenodigd om Turkije te bezoeken. Dat zei hij tegen journalisten op de terugvlucht van Boedapest, waar hij een Europese top bijwoonde. Volgens Erdogan was het een "warm" gesprek, en sprak Trump in positieve bewoordingen over Turkije.

De Turkse president zei ook te hopen dat Trump een einde kan maken aan de oorlog die Israël voert in Gaza en in Libanon. Volgens hem leidt de huidige Amerikaanse politiek tot een impasse in het Midden-Oosten.

Erdogan suggereerde dat een volledige stopzetting van Amerikaanse wapenleveringen aan Israël een goede oplossing zou zijn. Tijdens zijn campagne zei Trump juist dat hij meer vrijheid wilde geven aan Israël om de oorlog in Gaza te voeren.

Meer uit Buitenland

Japanse atoombomoverlevenden bezorgd over verlopen nucleair pact

TOKIO (ANP/AFP) - Japanse atoombomoverlevenden hebben de vrees uitgesproken dat de wereld afstevent op een nucleair conflict. Dat gebeurde bij het verlopen van de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing tussen de Verenigde Staten en Rusland.

2 minuten geleden
Politico: discussie over term 'Artikel 5-achtige' garanties Kyiv

HELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.

31 minuten geleden
Oud-kroonprins Iran verwacht op Veiligheidsconferentie München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.

1 uur geleden
VN-chef: einde nucleair pact VS en Rusland is 'ernstig moment'

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een ​​"ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.

6 uur geleden
Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

10 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

10 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

10 uur geleden