Erdogan nodigt Trump uit en hoopt dat hij oorlog in Gaza stopt
BOEDAPEST/ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gebeld met de herverkozen Amerikaanse president Donald Trump en hem uitgenodigd om Turkije te bezoeken. Dat zei hij tegen journalisten op de terugvlucht van Boedapest, waar hij een Europese top bijwoonde. Volgens Erdogan was het een "warm" gesprek, en sprak Trump in positieve bewoordingen over Turkije.
De Turkse president zei ook te hopen dat Trump een einde kan maken aan de oorlog die Israël voert in Gaza en in Libanon. Volgens hem leidt de huidige Amerikaanse politiek tot een impasse in het Midden-Oosten.
Erdogan suggereerde dat een volledige stopzetting van Amerikaanse wapenleveringen aan Israël een goede oplossing zou zijn. Tijdens zijn campagne zei Trump juist dat hij meer vrijheid wilde geven aan Israël om de oorlog in Gaza te voeren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
8 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
8 uur geleden