Erdogan nodigt Trump uit en hoopt dat hij oorlog in Gaza stopt
BOEDAPEST/ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gebeld met de herverkozen Amerikaanse president Donald Trump en hem uitgenodigd om Turkije te bezoeken. Dat zei hij tegen journalisten op de terugvlucht van Boedapest, waar hij een Europese top bijwoonde. Volgens Erdogan was het een "warm" gesprek, en sprak Trump in positieve bewoordingen over Turkije.
De Turkse president zei ook te hopen dat Trump een einde kan maken aan de oorlog die Israël voert in Gaza en in Libanon. Volgens hem leidt de huidige Amerikaanse politiek tot een impasse in het Midden-Oosten.
Erdogan suggereerde dat een volledige stopzetting van Amerikaanse wapenleveringen aan Israël een goede oplossing zou zijn. Tijdens zijn campagne zei Trump juist dat hij meer vrijheid wilde geven aan Israël om de oorlog in Gaza te voeren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
13 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
54 minuten geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
2 uur geleden