Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan: miljoen vluchtelingen naar Syrië

Erdogan: miljoen vluchtelingen naar Syrië

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije wil een miljoen Syrische vluchtelingen naar het gebied in Noord-Syrië sturen waar het een inval deed. Dat zei de Turkse president Erdogan, in wiens land zich circa 3,5 miljoen Syriërs bevinden die zijn gevlucht voor de jarenlange burgeroorlog in hun land.

De Turkse strijdkrachten en hun bondgenoten voerden in oktober een offensief uit in Syrië. Ze vielen een Syrisch-Koerdische militie aan die door Turkije als terreurgroep wordt gezien. Ankara kreeg zo de controle over een stuk land van ongeveer zo'n 120 kilometer lang en 30 kilometer breed.

Erdogan liet tijdens een interview met omroep TRT een kaart zien van het gebied in Syrië. "Een miljoen mensen onderbrengen tussen Tel Abyad en Ras al-Ain, dat is ons doel in de veilige zone. Dat is ons plan", aldus de Turkse leider. Turkije betaalt de kosten van het hervestigen van vluchtelingen volgens hem desnoods uit eigen zak, als andere landen niet met financiële steun over de brug komen.

Het is nog onduidelijk wanneer de repatriëring van de Syriërs precies moet beginnen.

Meer uit Buitenland

ICC krijgt mensenrechtenprijs van het Europees Parlement

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.

33 minuten geleden
Italië en Spanje heffen grenscontroles over en weer op

MADRID (ANP/RTR) - Italië en Spanje heffen de grenscontroles op die ze voor elkaar hadden ingevoerd na de enorme toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Hiermee komt er een eind aan een drie maanden durend conflict tussen de landen.

1 uur geleden
Landen waarschuwen alsnog voor kwetsbaarheden PHP

SEOUL (ANP/RTR) - Daags na het verschijnen van een veiligheidsupdate voor de gevaarlijke kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP, wordt in sommige landen alsnog opgeroepen tot het nemen van maatregelen. Door het lek gingen woensdag al tal van websites wereldwijd preventief op zwart, in afwachting van een veiligheidsupdate. Inmiddels zijn of worden die doorgevoerd.

1 uur geleden
Doden na Russische aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker twee doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. 34 mensen raakten gewond. Eerder werd al gemeld dat hoofdstad Kyiv was bestookt met Russische raketten. Zelensky wijst erop dat de aanvallen plaatsvonden "vrijwel onmiddellijk na een nieuwe onderhandelingsronde" tussen de VS en Rusland.

1 uur geleden
Oekraïne krijgt toegang tot wapenaanschaf via NAVO-organisatie

KYIV (ANP) - Oekraïne gaat een nauwere samenwerking aan met de NAVO, waardoor het bijvoorbeeld wapens, munitie en andere militaire uitrusting centraal kan inkopen via het daartoe opgerichte NAVO-agentschap. Dat meldt The Financial Times. Met de samenwerking opent een nieuw distributiekanaal en is het land minder afhankelijk van onderlinge afspraken en deals met bondgenoten, aldus de zakenkrant.

2 uur geleden
Klappen uitgedeeld tijdens rally van Trump voor midterms

PENDLETON (ANP) - Tijdens een rally voor de tussentijdse verkiezingen van de Amerikaanse president Donald Trump in South Carolina zijn klappen gevallen tussen voor- en tegenstanders van de president. Dat meldt onder andere de zender Fox Carolina.

9 uur geleden
Vleesetende schroefwormvlieg ontdekt bij eland in Texas

WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is de schroefwormvlieg aangetroffen in het wild bij een eland. Een jager rapporteerde de vondst van de parasiet in Pecos County, zo meldt de inspectiedienst voor Dier- en Plantgezondheid van het Amerikaanse ministerie van Landbouw, APHIS.

10 uur geleden