Erdogan: miljoen vluchtelingen naar Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - Turkije wil een miljoen Syrische vluchtelingen naar het gebied in Noord-Syrië sturen waar het een inval deed. Dat zei de Turkse president Erdogan, in wiens land zich circa 3,5 miljoen Syriërs bevinden die zijn gevlucht voor de jarenlange burgeroorlog in hun land.
De Turkse strijdkrachten en hun bondgenoten voerden in oktober een offensief uit in Syrië. Ze vielen een Syrisch-Koerdische militie aan die door Turkije als terreurgroep wordt gezien. Ankara kreeg zo de controle over een stuk land van ongeveer zo'n 120 kilometer lang en 30 kilometer breed.
Erdogan liet tijdens een interview met omroep TRT een kaart zien van het gebied in Syrië. "Een miljoen mensen onderbrengen tussen Tel Abyad en Ras al-Ain, dat is ons doel in de veilige zone. Dat is ons plan", aldus de Turkse leider. Turkije betaalt de kosten van het hervestigen van vluchtelingen volgens hem desnoods uit eigen zak, als andere landen niet met financiële steun over de brug komen.
Het is nog onduidelijk wanneer de repatriëring van de Syriërs precies moet beginnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN/DUBAI (ANP/RTR) - De Britse maritieme organisatie UKMTO heeft weer melding gemaakt van een incident met een projectiel in de Straat van Hormuz. De brug van een tanker is beschadigd door een onbekend projectiel, maar er zijn geen gewonden en er wordt geen milieuschade gevreesd. De regeringsinstantie UKMTO noemt de situatie in de zeestraat nu behoorlijk gevaarlijker. Het zou mogelijk om de olietanker KIKU gaan die onder Panamese vlag vaart.
58 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De autoriteiten in Beijing hebben bevestigd dat een vliegtuigje vrijdag is gebotst op de hoogste torenflat van de stad en dat daar een dode en dertien gewonden bij zijn gevallen. Het voorval werd door ooggetuigen en sommige media gemeld. De politie begon onmiddellijk mensen uit de buurt te houden van de bijna 530 meter hoge wolkenkrabber Citic Tower die ook bekend is als China Zun.
2 uur geledenTEHERAN/MANAMA (ANP/RTR) - Iran heeft volgens staatsmedia zaterdag Amerikaanse doelen in de regio beschoten na een Amerikaanse aanval op het land. De VS hebben volgens het Amerikaanse leger Iraanse opslagplaatsen van raketten en drones aangevallen als reactie op de beschieting van een vrachtschip in de Straat van Hormuz. Het is niet bekend welke doelen Iran precies heeft bestookt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.
10 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
12 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
14 uur geleden