Erdogan: miljoen vluchtelingen naar Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - Turkije wil een miljoen Syrische vluchtelingen naar het gebied in Noord-Syrië sturen waar het een inval deed. Dat zei de Turkse president Erdogan, in wiens land zich circa 3,5 miljoen Syriërs bevinden die zijn gevlucht voor de jarenlange burgeroorlog in hun land.
De Turkse strijdkrachten en hun bondgenoten voerden in oktober een offensief uit in Syrië. Ze vielen een Syrisch-Koerdische militie aan die door Turkije als terreurgroep wordt gezien. Ankara kreeg zo de controle over een stuk land van ongeveer zo'n 120 kilometer lang en 30 kilometer breed.
Erdogan liet tijdens een interview met omroep TRT een kaart zien van het gebied in Syrië. "Een miljoen mensen onderbrengen tussen Tel Abyad en Ras al-Ain, dat is ons doel in de veilige zone. Dat is ons plan", aldus de Turkse leider. Turkije betaalt de kosten van het hervestigen van vluchtelingen volgens hem desnoods uit eigen zak, als andere landen niet met financiële steun over de brug komen.
Het is nog onduidelijk wanneer de repatriëring van de Syriërs precies moet beginnen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
32 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
6 uur geleden