Erdogan: miljoen vluchtelingen naar Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - Turkije wil een miljoen Syrische vluchtelingen naar het gebied in Noord-Syrië sturen waar het een inval deed. Dat zei de Turkse president Erdogan, in wiens land zich circa 3,5 miljoen Syriërs bevinden die zijn gevlucht voor de jarenlange burgeroorlog in hun land.
De Turkse strijdkrachten en hun bondgenoten voerden in oktober een offensief uit in Syrië. Ze vielen een Syrisch-Koerdische militie aan die door Turkije als terreurgroep wordt gezien. Ankara kreeg zo de controle over een stuk land van ongeveer zo'n 120 kilometer lang en 30 kilometer breed.
Erdogan liet tijdens een interview met omroep TRT een kaart zien van het gebied in Syrië. "Een miljoen mensen onderbrengen tussen Tel Abyad en Ras al-Ain, dat is ons doel in de veilige zone. Dat is ons plan", aldus de Turkse leider. Turkije betaalt de kosten van het hervestigen van vluchtelingen volgens hem desnoods uit eigen zak, als andere landen niet met financiële steun over de brug komen.
Het is nog onduidelijk wanneer de repatriëring van de Syriërs precies moet beginnen.
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.
13 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.
25 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.
26 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - De Slowaakse premier Robert Fico heeft de Hongaarse oppositie gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Hij stuurde in een verklaring aan op samenwerking met de nieuwe regering.
32 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne trekt een reiswaarschuwing voor Hongarije in na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán en zijn politieke partij. Dat meldde minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha via sociale media. Oekraïense burgers kregen eerder het advies niet naar het buurland te gaan.
34 minuten geledenLIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
5 uur geleden