Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan leidt in Turkse verkiezingen, tweede ronde waarschijnlijk

Erdogan leidt in Turkse verkiezingen, tweede ronde waarschijnlijk

ANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Met 89 procent van de stemmen geteld gaat de huidige president Recep Tayyip Erdogan aan kop in de Turkse presidentsverkiezingen, melden Turkse staatsmedia. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu staat Erdogan op dit moment op 49,94 procent van de stemmen, tegenover 44,3 procent voor Kemal Kilicdaroglu. De onafhankelijke nationalistische presidentskandidaat Sinan Ogan staat op 5,3 procent.

De kans wordt steeds groter dat geen van de kandidaten meer dan 50 procent van de stemmen krijgt voor de overwinning. De stemmen die nog geteld moeten worden, zouden eerder naar Kilicdaroglu dan naar Erdogan gaan. Dat zou betekenen dat over twee weken een tweede ronde wordt gehouden tussen Erdogan en Kilicdaroglu.

Kopstukken van de oppositie, zoals de burgemeesters van Ankara en Istanbul, stellen dat de data erop wijzen dat Kilicdaroglu president wordt en dat de cijfers van Turkse staatsmedia genegeerd dienen te worden. Burgemeester Mansur Yavaş van Ankara zegt bijvoorbeeld dat nadat 23,87 procent van de stemmen geteld was Kilicdaroglu al aan de leiding ging. Die laatste is zelf ondubbelzinnig over het verloop van de stemming: "Wij hebben de leiding", zegt hij in een eerste reactie.

Erdogan liet daarop per Twitter weten dat dergelijke reacties over de uitslagen voorbarig zijn en betekenen dat "men zich de nationale wil eigen maakt". Kilicdaroglu meldde op Twitter: "We zullen vannacht niet slapen", terwijl hij waarschuwde dat alle stembiljetten dienen te worden meegeteld.

Meer uit Buitenland

Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

1 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

2 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

3 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

4 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

7 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

8 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

9 uur geleden