Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan leidt in Turkse verkiezingen, tweede ronde waarschijnlijk

Erdogan leidt in Turkse verkiezingen, tweede ronde waarschijnlijk

ANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Met 89 procent van de stemmen geteld gaat de huidige president Recep Tayyip Erdogan aan kop in de Turkse presidentsverkiezingen, melden Turkse staatsmedia. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu staat Erdogan op dit moment op 49,94 procent van de stemmen, tegenover 44,3 procent voor Kemal Kilicdaroglu. De onafhankelijke nationalistische presidentskandidaat Sinan Ogan staat op 5,3 procent.

De kans wordt steeds groter dat geen van de kandidaten meer dan 50 procent van de stemmen krijgt voor de overwinning. De stemmen die nog geteld moeten worden, zouden eerder naar Kilicdaroglu dan naar Erdogan gaan. Dat zou betekenen dat over twee weken een tweede ronde wordt gehouden tussen Erdogan en Kilicdaroglu.

Kopstukken van de oppositie, zoals de burgemeesters van Ankara en Istanbul, stellen dat de data erop wijzen dat Kilicdaroglu president wordt en dat de cijfers van Turkse staatsmedia genegeerd dienen te worden. Burgemeester Mansur Yavaş van Ankara zegt bijvoorbeeld dat nadat 23,87 procent van de stemmen geteld was Kilicdaroglu al aan de leiding ging. Die laatste is zelf ondubbelzinnig over het verloop van de stemming: "Wij hebben de leiding", zegt hij in een eerste reactie.

Erdogan liet daarop per Twitter weten dat dergelijke reacties over de uitslagen voorbarig zijn en betekenen dat "men zich de nationale wil eigen maakt". Kilicdaroglu meldde op Twitter: "We zullen vannacht niet slapen", terwijl hij waarschuwde dat alle stembiljetten dienen te worden meegeteld.

Meer uit Buitenland

Evacuaties door bosbrand op het Griekse eiland Kreta

IERAPETRA (ANP/RTR) - Op het Griekse eiland Kreta woedt sinds woensdagmiddag een grote bosbrand. Zeker 155 brandweerlieden bestrijden de brand, meldt de Griekse brandweer. Bewoners en toeristen uit vier dorpjes zijn geëvacueerd; ongeveer 3.000 mensen zijn ondergebracht in tijdelijke opvang, aldus lokale autoriteiten.

49 minuten geleden
Pentagon denkt atoomprogramma Iran twee jaar te hebben vertraagd

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Iraanse atoomprogramma heeft tot twee jaar vertraging opgelopen door de zware bombardementen vorige maand van de Verenigde Staten. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft dat woensdag gezegd.

8 uur geleden
Israël zegt 'dicht bij akkoord' Gaza te zijn

TEL AVIV (ANP/RTR) - Volgens buitenlandminister Gideon Saar is Israël "dicht bij een akkoord" over een wapenstilstand in Gaza. "We zijn zeer van wil om een akkoord over de gijzelaars en een wapenstilstand te bereiken", aldus de minister op een persconferentie. "We zijn akkoord met alle Amerikaanse voorstellen."

12 uur geleden
Hamas bestudeert voorstel wapenstilstand, nog geen reactie Israël

GAZA (ANP/RTR) - Hamas zegt het nieuwe voorstel voor een wapenstilstand in Gaza te bestuderen. Israël heeft nog geen reactie gegeven op de verklaring van de Amerikaanse president Donald Trump dat Israël "akkoord is met een staakt-het-vuren".

14 uur geleden
Rapper Diddy deels schuldig bevonden door jury

NEW YORK (ANP/RTR) - Rapper Sean 'Diddy' Combs is deels schuldig bevonden in een omvangrijke zedenzaak tegen hem. De jury oordeelde dat de Amerikaanse artiest schuldig is aan twee gevallen van het vervoeren van personen met het oog op prostitutie. De jury achtte hem niet schuldig aan de overige drie aanklachten.

14 uur geleden
Tientallen doden bij overstromingen in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.

16 uur geleden
Chinese president Xi slaat voor het eerst BRICS-top over

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.

16 uur geleden