Erdogan leidt in Turkse verkiezingen, tweede ronde waarschijnlijk
ANKARA (ANP/AFP/DPA/RTR) - Met 89 procent van de stemmen geteld gaat de huidige president Recep Tayyip Erdogan aan kop in de Turkse presidentsverkiezingen, melden Turkse staatsmedia. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu staat Erdogan op dit moment op 49,94 procent van de stemmen, tegenover 44,3 procent voor Kemal Kilicdaroglu. De onafhankelijke nationalistische presidentskandidaat Sinan Ogan staat op 5,3 procent.
De kans wordt steeds groter dat geen van de kandidaten meer dan 50 procent van de stemmen krijgt voor de overwinning. De stemmen die nog geteld moeten worden, zouden eerder naar Kilicdaroglu dan naar Erdogan gaan. Dat zou betekenen dat over twee weken een tweede ronde wordt gehouden tussen Erdogan en Kilicdaroglu.
Kopstukken van de oppositie, zoals de burgemeesters van Ankara en Istanbul, stellen dat de data erop wijzen dat Kilicdaroglu president wordt en dat de cijfers van Turkse staatsmedia genegeerd dienen te worden. Burgemeester Mansur Yavaş van Ankara zegt bijvoorbeeld dat nadat 23,87 procent van de stemmen geteld was Kilicdaroglu al aan de leiding ging. Die laatste is zelf ondubbelzinnig over het verloop van de stemming: "Wij hebben de leiding", zegt hij in een eerste reactie.
Erdogan liet daarop per Twitter weten dat dergelijke reacties over de uitslagen voorbarig zijn en betekenen dat "men zich de nationale wil eigen maakt". Kilicdaroglu meldde op Twitter: "We zullen vannacht niet slapen", terwijl hij waarschuwde dat alle stembiljetten dienen te worden meegeteld.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
10 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
17 uur geleden