Erdogan klaagt rivaal aan die hem met Netanyahu vergeleek
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stapt naar de rechter omdat een politieke tegenstander hem vergeleek met de Israëlische premier Netanyahu. Staatsmedia berichten dat Erdogan een schadevergoeding eist van een kwart miljoen lira (bijna 25.000 euro) van de nationalistische politica Meral Aksener.
Aksener verklaarde deze week dat Erdogan en Netanyahu dezelfde methoden gebruiken om vast te houden aan de macht. Ze stelde dat de Israëlische leider met zijn aanvallen op de Gazastrook probeert om zijn steun onder de bevolking op te krikken na meerdere verkiezingen op rij zonder duidelijke winnaar. Ze noemde Netanyahu de "Israëlische versie van Erdogan".
De president reageerde woest op die "immorele" opmerking. "Netanyahu is onze vriend niet en dat zal hij ook nooit worden", zei hij woensdagavond op televisie. Erdogan heeft de Israëlische bombardementen op de Gazastrook fel veroordeeld. Hij verweet Israël "terrorisme" tegen de Palestijnen en zei dat kinderen van "vijf of zes jaar oud" worden vermoord.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
4 uur geleden