Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan klaagt rivaal aan die hem met Netanyahu vergeleek

Erdogan klaagt rivaal aan die hem met Netanyahu vergeleek

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan stapt naar de rechter omdat een politieke tegenstander hem vergeleek met de Israëlische premier Netanyahu. Staatsmedia berichten dat Erdogan een schadevergoeding eist van een kwart miljoen lira (bijna 25.000 euro) van de nationalistische politica Meral Aksener.

Aksener verklaarde deze week dat Erdogan en Netanyahu dezelfde methoden gebruiken om vast te houden aan de macht. Ze stelde dat de Israëlische leider met zijn aanvallen op de Gazastrook probeert om zijn steun onder de bevolking op te krikken na meerdere verkiezingen op rij zonder duidelijke winnaar. Ze noemde Netanyahu de "Israëlische versie van Erdogan".

De president reageerde woest op die "immorele" opmerking. "Netanyahu is onze vriend niet en dat zal hij ook nooit worden", zei hij woensdagavond op televisie. Erdogan heeft de Israëlische bombardementen op de Gazastrook fel veroordeeld. Hij verweet Israël "terrorisme" tegen de Palestijnen en zei dat kinderen van "vijf of zes jaar oud" worden vermoord.

Meer uit Buitenland

Tien landen roepen op tot einde van vijandelijkheden in Libanon

OTTAWA (ANP) - In een gezamenlijke verklaring hebben Canada, Groot-Brittannië, Japan en zeven andere landen opgeroepen tot een "onmiddellijk einde aan de vijandelijkheden in Libanon". De landen maken zich "ernstige zorgen over de verslechterende humanitaire situatie en de crisis rond ontheemding in Libanon", aldus de verklaring die door Canada werd verspreid.

9 minuten geleden
Gesanctioneerde tanker niet voorbij VS-blokkade Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.

48 minuten geleden
Leger VS doodt vier mensen bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).

1 uur geleden
Studie: AI-bots geven in helft gevallen misleidend medisch advies

LONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.

1 uur geleden
Rechtse Peruaanse kandidaat López eist nietigverklaring stemming

LIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.

1 uur geleden
Vance: wantrouwen tussen VS en Iran niet zomaar weg te nemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.

1 uur geleden
Achtjarige jongen gedood bij Russische droneaanval in Oekraïne

TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.

4 uur geleden