Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan klaagt oppositie aan na kritiek over dode gijzelaars

Erdogan klaagt oppositie aan na kritiek over dode gijzelaars

ANKARA (ANP/AFP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan klaagt oppositieleider Kemal Kilicdaroglu aan, omdat die kritiek heeft gegeven op de mislukte redding van Turkse gijzelaars in Noord-Irak. Dertien landgenoten werden zondag dood aangetroffen tijdens een Turks offensief tegen de verboden Koerdische Arbeiderspartij PKK.

Erdogan eist 500.000 lira (ongeveer 59.000 euro) van Kilicdaroglu, die dinsdag zei dat de slachtoffers ongedeerd bevrijd hadden moeten kunnen worden. De president meent dat de leider van de grootste oppositiepartij CHP de "eer en reputatie" van Erdogan zou willen schaden met de beweringen, door de PKK te vrijwaren en Erdogan schuldig te verklaren. Dit zou "ongefundeerd" zijn en een "serieuze aanval" op zijn rechten.

Turkije begon vorige week een grootschalige militaire operatie tegen de PKK in de Noord-Iraakse provincie Dohuk. Zondag ontdekte het Turkse leger de lichamen van de dertien ontvoerde Turken, onder wie soldaten en politieagenten, in een grot in het gebied, op ongeveer 20 kilometer ten zuiden van de Turkse grens.

Executie

Ankara stelt dat de PKK de gijzelaars heeft geëxecuteerd. De PKK ontkent dit en zegt dat de gijzelaars zijn omgekomen bij bombardementen door het Turkse leger en gevechten. De gijzelaars zouden vijf tot zes jaar zijn vastgehouden door de PKK. Een deel van hen zou in Turkije zijn ontvoerd en vervolgens meegenomen naar Irak.

De Verenigde Staten lieten maandag weten Turks-Koerdische PKK-terroristen verantwoordelijk te houden voor de dood van de gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

25 minuten geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

1 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

3 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

6 uur geleden
Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

15 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

16 uur geleden