Erdogan klaagt oppositie aan na kritiek over dode gijzelaars
ANKARA (ANP/AFP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan klaagt oppositieleider Kemal Kilicdaroglu aan, omdat die kritiek heeft gegeven op de mislukte redding van Turkse gijzelaars in Noord-Irak. Dertien landgenoten werden zondag dood aangetroffen tijdens een Turks offensief tegen de verboden Koerdische Arbeiderspartij PKK.
Erdogan eist 500.000 lira (ongeveer 59.000 euro) van Kilicdaroglu, die dinsdag zei dat de slachtoffers ongedeerd bevrijd hadden moeten kunnen worden. De president meent dat de leider van de grootste oppositiepartij CHP de "eer en reputatie" van Erdogan zou willen schaden met de beweringen, door de PKK te vrijwaren en Erdogan schuldig te verklaren. Dit zou "ongefundeerd" zijn en een "serieuze aanval" op zijn rechten.
Turkije begon vorige week een grootschalige militaire operatie tegen de PKK in de Noord-Iraakse provincie Dohuk. Zondag ontdekte het Turkse leger de lichamen van de dertien ontvoerde Turken, onder wie soldaten en politieagenten, in een grot in het gebied, op ongeveer 20 kilometer ten zuiden van de Turkse grens.
Executie
Ankara stelt dat de PKK de gijzelaars heeft geëxecuteerd. De PKK ontkent dit en zegt dat de gijzelaars zijn omgekomen bij bombardementen door het Turkse leger en gevechten. De gijzelaars zouden vijf tot zes jaar zijn vastgehouden door de PKK. Een deel van hen zou in Turkije zijn ontvoerd en vervolgens meegenomen naar Irak.
De Verenigde Staten lieten maandag weten Turks-Koerdische PKK-terroristen verantwoordelijk te houden voor de dood van de gijzelaars.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
29 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
1 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
4 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
9 uur geleden