Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan klaagt oppositie aan na kritiek over dode gijzelaars

Erdogan klaagt oppositie aan na kritiek over dode gijzelaars

ANKARA (ANP/AFP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan klaagt oppositieleider Kemal Kilicdaroglu aan, omdat die kritiek heeft gegeven op de mislukte redding van Turkse gijzelaars in Noord-Irak. Dertien landgenoten werden zondag dood aangetroffen tijdens een Turks offensief tegen de verboden Koerdische Arbeiderspartij PKK.

Erdogan eist 500.000 lira (ongeveer 59.000 euro) van Kilicdaroglu, die dinsdag zei dat de slachtoffers ongedeerd bevrijd hadden moeten kunnen worden. De president meent dat de leider van de grootste oppositiepartij CHP de "eer en reputatie" van Erdogan zou willen schaden met de beweringen, door de PKK te vrijwaren en Erdogan schuldig te verklaren. Dit zou "ongefundeerd" zijn en een "serieuze aanval" op zijn rechten.

Turkije begon vorige week een grootschalige militaire operatie tegen de PKK in de Noord-Iraakse provincie Dohuk. Zondag ontdekte het Turkse leger de lichamen van de dertien ontvoerde Turken, onder wie soldaten en politieagenten, in een grot in het gebied, op ongeveer 20 kilometer ten zuiden van de Turkse grens.

Executie

Ankara stelt dat de PKK de gijzelaars heeft geëxecuteerd. De PKK ontkent dit en zegt dat de gijzelaars zijn omgekomen bij bombardementen door het Turkse leger en gevechten. De gijzelaars zouden vijf tot zes jaar zijn vastgehouden door de PKK. Een deel van hen zou in Turkije zijn ontvoerd en vervolgens meegenomen naar Irak.

De Verenigde Staten lieten maandag weten Turks-Koerdische PKK-terroristen verantwoordelijk te houden voor de dood van de gijzelaars.

Meer uit Buitenland

Schelde weer open voor scheepvaart na olielek Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.

56 minuten geleden
19 jaar cel om fraudezaak rond Russisch militair themapark

MOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.

59 minuten geleden
Vance onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.

1 uur geleden
Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

3 uur geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

3 uur geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

3 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

4 uur geleden