Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan kan zich niet vinden in 'negativisme' over Poetin

Erdogan kan zich niet vinden in 'negativisme' over Poetin

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan vindt dat andere wereldleiders overdreven negatief staan tegenover zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. "Ik vind dat geen goede houding. Want Rusland is geen gewoon land", zei het Turkse staatshoofd in New York tegen verslaggevers uit zijn land.

Erdogan legde uit dat Turkije wil vasthouden aan een positieve relatie met Moskou. "Rusland behoort tot de belangrijkste graanproducenten in de wereld. Zo'n land kan je niet negeren", concludeerde de president. NAVO-lidstaat Turkije presenteert zich tijdens de oorlog in Oekraïne als een neutrale partij. Het land weigerde mee te doen aan sancties tegen Rusland, maar leverde ondertussen ook militaire drones aan Oekraïne.

Die voorzichtige opstelling stelde Turkije in staat een bemiddelende rol te spelen, onder meer bij de totstandkoming van de zogenoemde graandeal tussen de strijdende partijen. Die maakte het geruime tijd mogelijk om Oekraïense landbouwproducten veilig te vervoeren over de Zwarte Zee. Rusland besloot uiteindelijk de overeenkomst niet meer te verlengen en voerde daarna de aanvallen op Oekraïense havens op. Erdogan heeft eerder de hoop uitgesproken dat de deal nog een doorstart kan maken.

Meer uit Buitenland

Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

1 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

2 uur geleden
Lufthansa-medewerker overleden na elektrocutie in zwembad hotel

BENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.

5 uur geleden
Poolse president in confrontatie met rechters bij gerechtshof

WARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.

7 uur geleden
Veel demonstranten en oproerpolitie bij Constitutioneel Hof Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. Ook de president van het land kwam naar het hof. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.

7 uur geleden
Groepsfoto G20-top geschrapt door aanwezigheid Lavrov

ATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.

10 uur geleden
Veel demonstranten en oproerpolitie bij Constitutioneel Hof Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.

12 uur geleden