Erdogan: huizenbouw in aardbevingsgebieden in maart van start
ANKARA (ANP) - Turkije begint volgende maand met de bouw van huizen in door aardbevingen getroffen gebieden, heeft president Recep Tayyip Erdogan aangekondigd. De twee krachtige aardbevingen op 6 februari hebben grote delen van steden in het zuiden van het land in puin gelegd.
Meer dan 1,68 miljoen getroffen mensen hebben onderdak nodig, zei Erdogan volgens persbureau Anadolu op bezoek in de de provincie Hatay. De bouw van bijna 200.000 huizen voor slachtoffers van de aardbeving begint in maart in elf provincies.
Volgens de Turkse ondernemersvereniging Turkonfed beloopt de schade bijna 80 miljard euro, zo'n 10 procent van de omvang van de Turkse economie. Ingestorte woningen zouden een schadepost van zo'n 65,5 miljard euro vertegenwoordigen.
Aan de zoek- en reddingsoperaties hebben 271.000 mensen een bijdrage geleverd, aldus de president. Bijna 115.000 overlevenden zijn volgens Erdogan uit het puin gered na de aardbevingen. In Turkije kwamen volgens de jongste cijfers ten minste 41.156 mensen om en raakten er 105.505 gewond. In Syrië vonden minstens 5840 mensen de dood door de aardbevingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
5 uur geleden