Erdogan: huizenbouw in aardbevingsgebieden in maart van start
ANKARA (ANP) - Turkije begint volgende maand met de bouw van huizen in door aardbevingen getroffen gebieden, heeft president Recep Tayyip Erdogan aangekondigd. De twee krachtige aardbevingen op 6 februari hebben grote delen van steden in het zuiden van het land in puin gelegd.
Meer dan 1,68 miljoen getroffen mensen hebben onderdak nodig, zei Erdogan volgens persbureau Anadolu op bezoek in de de provincie Hatay. De bouw van bijna 200.000 huizen voor slachtoffers van de aardbeving begint in maart in elf provincies.
Volgens de Turkse ondernemersvereniging Turkonfed beloopt de schade bijna 80 miljard euro, zo'n 10 procent van de omvang van de Turkse economie. Ingestorte woningen zouden een schadepost van zo'n 65,5 miljard euro vertegenwoordigen.
Aan de zoek- en reddingsoperaties hebben 271.000 mensen een bijdrage geleverd, aldus de president. Bijna 115.000 overlevenden zijn volgens Erdogan uit het puin gered na de aardbevingen. In Turkije kwamen volgens de jongste cijfers ten minste 41.156 mensen om en raakten er 105.505 gewond. In Syrië vonden minstens 5840 mensen de dood door de aardbevingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
1 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
10 uur geleden