Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan heeft met Poetin gesproken en bemiddeling aangeboden

Erdogan heeft met Poetin gesproken en bemiddeling aangeboden

ANKARA/TEL AVIV (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Turkse president Erdogan heeft zondag met zijn Russische ambtgenoot Poetin gesproken over de oorlog in Oekraïne. Turkije biedt aan te bemiddelen tussen Oekraïne en Rusland. Het land heeft goede betrekkingen met beide landen en wil dat zo houden.

Erdogan heeft volgens meldingen voorafgaand aan het telefoongesprek gevraagd onmiddellijk een einde aan de strijd te maken en onderhandelingen "op hoog niveau" te beginnen. Die moeten onder meer gaan over een blijvende wapenstilstand en over evacuaties van burgers. De onderhandelingen zouden in Turkije kunnen worden gehouden. De Turkse buitenlandminister Cavusoglu hoopt dat op een eerder geplande conferentie in Antalya, van 11 tot 13 maart, stappen in die richting kunnen worden gezet. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Lavrov heeft al gezegd dat hij komt.

De Israëlische premier Naftali Bennett heeft na terugkeer uit Moskou met de Oekraïense president Volodimir Zelenski getelefoneerd. Bennett had zaterdag een ontmoeting met president Vladimir Poetin om de Oekraïne-crisis te bespreken. Bennett was de eerste westerse leider die het Kremlin bezocht sinds Rusland 24 februari Oekraïne binnenviel.

In gesprek

Ook Bennett biedt aan te bemiddelen, maar het is niet duidelijk wat Poetin daarvan vindt. Bennett belde Zelenski voor de derde keer in 24 uur tijd. Zelenski zou graag willen dat zijn land en Rusland in Israël met elkaar in gesprek gaan. Momenteel zijn er af en toe Oekraïens-Russische gesprekken in het zuidoosten van Belarus, zeer tegen de zin van de Oekraïners. Belarus is een uitvalsbasis voor Russische eenheden die het noorden van Oekraïne zijn binnengevallen en dus niet neutraal.

Maandag staat een derde overlegronde gepland tussen Rusland en Oekraïne. De gesprekken zullen waarschijnlijk opnieuw in Belarus zijn.

Meer uit Buitenland

FT: Trump wil dat Oekraïne stopt met aanvallen op raffinaderijen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.

32 minuten geleden
Kremlin wijt overwinning AfD aan gebrek goedkoop Russisch gas

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.

55 minuten geleden
Media willen weer toegang tot Witte Huis en stappen naar rechter

WASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.

1 uur geleden
Gewonden doordat tanker in Straat van Hormuz wordt geraakt

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.

1 uur geleden
Criminele organisaties opgerold bij internationale operatie

BRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.

1 uur geleden
Drie arrestaties om een van de negen gevonden vrouwen Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.

2 uur geleden
AfD na verlies CDU bij verkiezingen: Merz dit jaar nog weg

SCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.

3 uur geleden