Erdogan haalt hard uit naar Netanyahu: slager van Gaza
ANKARA (ANP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in het parlement in Ankara hard uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die zou persoonlijk verantwoordelijk zijn voor de doden in de Gazastrook. Hij is volgens Erdogan de geschiedenis ingegaan als "de slager van Gaza".
De "smet" treft ook iedereen die Netanyahu "onvoorwaardelijk" steunt, aldus de president. Hij zei ook dat uitspraken van de Israëlische regering geen hoop geven dat het huidige staakt-het-vuren leidt tot een langdurig bestand. Netanyahu herhaalde dinsdag dat het Israëlische leger na afloop van de wapenstilstand zal doorgaan met aanvallen op Hamas in Gaza. Die beweging werd eerder door Erdogan omschreven als een "verzetsgroep".
In de Gazastrook zijn volgens Hamas bijna 15.000 doden en ongeveer 36.000 gewonden gevallen door Israëlische bombardementen. Het aantal vermisten ligt op 7000. De cijfers zijn niet onafhankelijk bevestigd, maar de Verenigde Naties en andere waarnemers wijzen erop dat dergelijke data in het verleden betrouwbaar waren. De oorlog tussen Hamas en Israël, die op 7 oktober begon, heeft in Israël ongeveer 1200 mensen het leven gekost.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.
48 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongarije gaat het twintigste sanctiepakket tegen Rusland van de Europese Commissie blokkeren, tenzij Oekraïne een belangrijke pijpleiding die het land van olie voorziet heropent. Dat zeiden de Hongaarse premier Viktor Orbán en minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, heeft aangekondigd dat hij de Amerikaanse ambassadeur in Frankrijk, Charles Kushner, zal ontbieden vanwege diens opmerkingen over de moord op een Franse radicaal-rechtse activist vorige week.
3 uur geledenASSISI (ANP/AFP) - Het skelet van Sint Franciscus van Assisi is vanaf zondag, voor het eerst sinds zijn dood 800 jaar geleden, te bezichtigen. De tentoonstelling loopt tot 22 maart en trekt naar verwachting honderdduizenden bezoekers uit de hele wereld, meldt het Franciscaanse klooster in Assisi.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Groenland heeft geen medische hulp van andere landen nodig, heeft de Deense minister van Defensie Troels Lund Poulsen zondag benadrukt. Hij reageert daarmee op de Amerikaanse president Donald Trump, die aankondigde een ziekenhuisschip naar Groenland te sturen om de "vele zieke mensen" te helpen.
5 uur geleden