Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan haalt hard uit naar Netanyahu: slager van Gaza

Erdogan haalt hard uit naar Netanyahu: slager van Gaza

ANKARA (ANP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in het parlement in Ankara hard uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die zou persoonlijk verantwoordelijk zijn voor de doden in de Gazastrook. Hij is volgens Erdogan de geschiedenis ingegaan als "de slager van Gaza".

De "smet" treft ook iedereen die Netanyahu "onvoorwaardelijk" steunt, aldus de president. Hij zei ook dat uitspraken van de Israëlische regering geen hoop geven dat het huidige staakt-het-vuren leidt tot een langdurig bestand. Netanyahu herhaalde dinsdag dat het Israëlische leger na afloop van de wapenstilstand zal doorgaan met aanvallen op Hamas in Gaza. Die beweging werd eerder door Erdogan omschreven als een "verzetsgroep".

In de Gazastrook zijn volgens Hamas bijna 15.000 doden en ongeveer 36.000 gewonden gevallen door Israëlische bombardementen. Het aantal vermisten ligt op 7000. De cijfers zijn niet onafhankelijk bevestigd, maar de Verenigde Naties en andere waarnemers wijzen erop dat dergelijke data in het verleden betrouwbaar waren. De oorlog tussen Hamas en Israël, die op 7 oktober begon, heeft in Israël ongeveer 1200 mensen het leven gekost.

Meer uit Buitenland

Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

2 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

4 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

5 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

8 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

13 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

16 uur geleden