Erdogan: gesprekken met Finland en Zweden niet naar verwachting
ANKARA (ANP/RTR) - De gesprekken die Turkije afgelopen week heeft gevoerd met Zweden en Finland over hun eventuele toetreding tot de NAVO waren niet op "het verwachte niveau", heeft de Turkse president Recep Tayyip Erdogan volgens de staatsomroep TRT Haber gezegd. Volgens Erdogan kan Ankara niet instemmen met de toetreding van "landen die terrorisme steunen".
Erdogan verzet zich hevig tegen het mogelijke NAVO-lidmaatschap van Finland en Zweden. Beide landen zouden volgens hem terroristen herbergen, onder wie Koerdische militanten van de in Turkije verboden PKK. "Ze zijn niet eerlijk en oprecht", zei de Turkse president volgens TRT Haber tegenover een groep verslaggevers. "Zolang ik hoofd van de Turkse republiek ben, kunnen we absoluut geen 'ja' zeggen tegen de toetreding van de NAVO van landen die terrorisme ondersteunen", aldus Erdogan.
Bronnen melden aan persbureau Reuters dat tijdens de gesprekken afgelopen woensdag weinig vooruitgang is geboekt. Het zou nog onduidelijk zijn of de onderhandelingen later doorgaan. Zowel Zweden als Finland heeft in een reactie op de beweringen van Erdogan benadrukt dat ze alle vormen van terrorisme veroordelen.
Erdogan heeft wel nieuwe gesprekken met Rusland en Oekraïne aangekondigd. Deze staan gepland voor maandag. " We zullen beide partijen wederom aanmoedigen tot dialoog en diplomatie", zei hij.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
47 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
49 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
50 minuten geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
6 uur geleden