Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan gaat Assad uitnodigen om banden met Syrië te herstellen

Erdogan gaat Assad uitnodigen om banden met Syrië te herstellen

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is van plan de Syrische president Bashar al-Assad uit te nodigen in Turkije. Daarmee wil hij "de betrekkingen tussen Turkije en Syrië herstellen tot op het niveau van vroeger". Volgens Erdogan kan de uitnodiging aan Assad "elk moment" worden verstrekt.

In 2011 verbrak Turkije de banden met Syrië en het regime van Assad. Dat was een gevolg van de burgeroorlog die was uitgebroken in Syrië, waarbij Ankara de rebellen steunde die Assad wilden verdrijven.

Maar volgens Erdogan heeft de Syrische president de voorbije tijd gewerkt aan betere relaties. "We zijn nu op een punt aangekomen waarop Assad een stap zet in de richting van het verbeteren van de betrekkingen met Turkije", zei Erdogan tegen verslaggevers in het vliegtuig onderweg van Berlijn naar Turkije. Daarom wil ook Turkije nu een extra inspanning doen.

Terreurbestrijding

De voorbije jaren lag de focus van Erdogan in Syrië op het aanpakken van vermeende terroristen die zich zouden schuilhouden in het noorden van het land en van daaruit Turkije kunnen aanvallen. Turkije heeft een troepenmacht in een wat veilige zone in het grensgebied wordt genoemd.

Turkije is het land dat veruit de meeste Syrische vluchtelingen opvangt. In het land verblijven ongeveer 3,2 miljoen Syriërs. De afgelopen week was er opnieuw een opflakkering van geweld tegen Syriërs in Turkije, waarbij in het midden van Turkije huizen en auto's van Syriërs werden aangevallen.

Meer uit Buitenland

Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

43 minuten geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

44 minuten geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

1 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

1 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

2 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

2 uur geleden
VS: getroffen landen moeten helpen tegen tol op Straat van Hormuz

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.

4 uur geleden