Erdogan gaat Assad uitnodigen om banden met Syrië te herstellen
ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is van plan de Syrische president Bashar al-Assad uit te nodigen in Turkije. Daarmee wil hij "de betrekkingen tussen Turkije en Syrië herstellen tot op het niveau van vroeger". Volgens Erdogan kan de uitnodiging aan Assad "elk moment" worden verstrekt.
In 2011 verbrak Turkije de banden met Syrië en het regime van Assad. Dat was een gevolg van de burgeroorlog die was uitgebroken in Syrië, waarbij Ankara de rebellen steunde die Assad wilden verdrijven.
Maar volgens Erdogan heeft de Syrische president de voorbije tijd gewerkt aan betere relaties. "We zijn nu op een punt aangekomen waarop Assad een stap zet in de richting van het verbeteren van de betrekkingen met Turkije", zei Erdogan tegen verslaggevers in het vliegtuig onderweg van Berlijn naar Turkije. Daarom wil ook Turkije nu een extra inspanning doen.
Terreurbestrijding
De voorbije jaren lag de focus van Erdogan in Syrië op het aanpakken van vermeende terroristen die zich zouden schuilhouden in het noorden van het land en van daaruit Turkije kunnen aanvallen. Turkije heeft een troepenmacht in een wat veilige zone in het grensgebied wordt genoemd.
Turkije is het land dat veruit de meeste Syrische vluchtelingen opvangt. In het land verblijven ongeveer 3,2 miljoen Syriërs. De afgelopen week was er opnieuw een opflakkering van geweld tegen Syriërs in Turkije, waarbij in het midden van Turkije huizen en auto's van Syriërs werden aangevallen.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
10 uur geleden