Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan gaat Assad uitnodigen om banden met Syrië te herstellen

Erdogan gaat Assad uitnodigen om banden met Syrië te herstellen

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is van plan de Syrische president Bashar al-Assad uit te nodigen in Turkije. Daarmee wil hij "de betrekkingen tussen Turkije en Syrië herstellen tot op het niveau van vroeger". Volgens Erdogan kan de uitnodiging aan Assad "elk moment" worden verstrekt.

In 2011 verbrak Turkije de banden met Syrië en het regime van Assad. Dat was een gevolg van de burgeroorlog die was uitgebroken in Syrië, waarbij Ankara de rebellen steunde die Assad wilden verdrijven.

Maar volgens Erdogan heeft de Syrische president de voorbije tijd gewerkt aan betere relaties. "We zijn nu op een punt aangekomen waarop Assad een stap zet in de richting van het verbeteren van de betrekkingen met Turkije", zei Erdogan tegen verslaggevers in het vliegtuig onderweg van Berlijn naar Turkije. Daarom wil ook Turkije nu een extra inspanning doen.

Terreurbestrijding

De voorbije jaren lag de focus van Erdogan in Syrië op het aanpakken van vermeende terroristen die zich zouden schuilhouden in het noorden van het land en van daaruit Turkije kunnen aanvallen. Turkije heeft een troepenmacht in een wat veilige zone in het grensgebied wordt genoemd.

Turkije is het land dat veruit de meeste Syrische vluchtelingen opvangt. In het land verblijven ongeveer 3,2 miljoen Syriërs. De afgelopen week was er opnieuw een opflakkering van geweld tegen Syriërs in Turkije, waarbij in het midden van Turkije huizen en auto's van Syriërs werden aangevallen.

Meer uit Buitenland

Waarschuwing voor tsunami in Japan na zware aardbeving

HASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.

46 minuten geleden
Bultrug Timmy weet op eigen kracht los te komen voor Duitse kust

WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.

3 uur geleden
China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

4 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

6 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

10 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

10 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

11 uur geleden