Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan gaat Assad uitnodigen om banden met Syrië te herstellen

Erdogan gaat Assad uitnodigen om banden met Syrië te herstellen

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is van plan de Syrische president Bashar al-Assad uit te nodigen in Turkije. Daarmee wil hij "de betrekkingen tussen Turkije en Syrië herstellen tot op het niveau van vroeger". Volgens Erdogan kan de uitnodiging aan Assad "elk moment" worden verstrekt.

In 2011 verbrak Turkije de banden met Syrië en het regime van Assad. Dat was een gevolg van de burgeroorlog die was uitgebroken in Syrië, waarbij Ankara de rebellen steunde die Assad wilden verdrijven.

Maar volgens Erdogan heeft de Syrische president de voorbije tijd gewerkt aan betere relaties. "We zijn nu op een punt aangekomen waarop Assad een stap zet in de richting van het verbeteren van de betrekkingen met Turkije", zei Erdogan tegen verslaggevers in het vliegtuig onderweg van Berlijn naar Turkije. Daarom wil ook Turkije nu een extra inspanning doen.

Terreurbestrijding

De voorbije jaren lag de focus van Erdogan in Syrië op het aanpakken van vermeende terroristen die zich zouden schuilhouden in het noorden van het land en van daaruit Turkije kunnen aanvallen. Turkije heeft een troepenmacht in een wat veilige zone in het grensgebied wordt genoemd.

Turkije is het land dat veruit de meeste Syrische vluchtelingen opvangt. In het land verblijven ongeveer 3,2 miljoen Syriërs. De afgelopen week was er opnieuw een opflakkering van geweld tegen Syriërs in Turkije, waarbij in het midden van Turkije huizen en auto's van Syriërs werden aangevallen.

Meer uit Buitenland

Militairen nemen macht over in Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.

11 minuten geleden
Extra straf voor Georgische oppositieleider

TBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.

30 minuten geleden
Polen wil drie Zweedse onderzeeërs kopen om Oostzee te beschermen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.

59 minuten geleden
Rechtszaak Palestine Action begonnen om Brits verbod op te heffen

LONDEN (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen het Verenigd Koninkrijk om Palestine Action te bestempelen als terroristische organisatie is woensdag begonnen. De overheid verbood de pro-Palestijnse groep in juli, enkele dagen nadat activisten een luchtmachtbasis in het zuiden van Engeland waren binnengedrongen. Een van de oprichters stapte na het verbod naar de rechter, haar advocaat noemde het een "autoritaire beperking van protest".

1 uur geleden
NBC: ICE pakt ex-schoonzus Witte Huis-woordvoerder Leavitt op

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.

1 uur geleden
Schoten na verkiezingen Guinee-Bissau, president spreekt van coup

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: tempo opvoeren voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.

1 uur geleden