Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan erkent uitspraak Europese Hof Kavala en Demirtas niet

Erdogan erkent uitspraak Europese Hof Kavala en Demirtas niet

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan erkent de uitspraak van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens over zakenman Osman Kavala en politicus Selahattin Demirtas niet. Turkije volgt de uitspraken van de Turkse rechters, waardoor beide mannen blijven vastzitten.

De Raad van Europa sommeerde Turkije vorige week om Kavala en Demirtas vrij te laten. Zakenman en filantroop Kavala zit ondertussen vier jaar vast zonder dat hij ergens voor is veroordeeld. Het Europese Hof voor Rechten van de Mens besloot in 2019 dat hij moet worden vrijgelaten. Voormalige leider van de Koerdische politieke partij HDP Demirtas zit sinds november 2016 vast op verdenking van terrorisme.

"De uitspraken over Kavala en Demirtas zijn ongeldig voor Turkije", aldus Erdogan. De Raad van Europa begon vorige week een procedure tegen Turkije vanwege het niet vrijlaten van Kavala. Dat zou kunnen leiden tot de uitsluiting van Turkije uit de raad.

Meer uit Buitenland

VN-chef aangekomen in Syrië voor eerste bezoek sinds 2009

DAMASCUS (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres is zaterdag aangekomen in Syrië. Het is het eerste bezoek van een secretaris-generaal van de Verenigde Naties aan het land sinds 2009. Dat was twee jaar voor het uitbreken van de Syrische burgeroorlog.

22 minuten geleden
Trump combineert grappen met sneren tijdens correspondentendiner

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump combineerde grappen met sneren tijdens het jaarlijkse Correspondents' Dinner in Washington. Het was de tweede keer dit jaar dat het evenement werd gehouden, nadat het in april was afgebroken toen een gewapende man probeerde door de beveiliging te breken en daarbij schoten loste. Onder anderen Trump werd geëvacueerd.

3 uur geleden
Trump wil waarschuwingen plaatsen in museum over geschiedenis VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel decreet uitgevaardigd om bezoekers te waarschuwen voor onjuiste historische informatie in het National Museum of American History in Washington. De instelling valt onder het Smithsonian Institution, dat bestaat uit 21 musea die gewijd zijn aan de Amerikaanse geschiedenis en cultuur.

5 uur geleden
63.000 evacuaties door ergste bosbrand ooit in regio Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Ten westen van de Spaanse hoofdstad woedt volgens de regionale bestuurder Isabel Díaz Ayuso de "ergste bosbrand in de geschiedenis van de regio Madrid". Zeker 63.000 mensen werden geëvacueerd of kregen het bevel binnen te blijven. De brand heeft al tientallen huizen verwoest en verschillende wegen zijn afgesloten, aldus Díaz Ayuso.

7 uur geleden
VS-regering onthield staten die niet op Trump stemden subsidies

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse overheidsfunctionarissen hebben in gerechtelijke documenten toegegeven dat ze miljarden dollars aan financiering voor energieprojecten in staten hebben stopgezet "uitsluitend" op basis van het feit dat ze niet op Donald Trump hadden gestemd bij de presidentsverkiezingen van 2024. Dat melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times.

8 uur geleden
Macron vraagt Frans leger paraat te zijn om branden in zuidwesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de strijdkrachten gevraagd "zich klaar te maken om de civiele veiligheidsdiensten zo veel mogelijk te ondersteunen" vanwege de hevige bosbranden in het zuidwesten van het land. Ruim 140.000 mensen zijn inmiddels geëvacueerd. Premier Sébastien Lecornu voert een crisisoverleg met de ministers van onder meer Defensie, Volksgezondheid en Transport.

8 uur geleden
VN stemt voor verlenging termijn mensenrechtenchef Türk

NEW YORK (ANP) - Lidstaten van de Verenigde Naties hebben vrijdag ingestemd om de termijn van VN-mensenrechtenchef Volker Türk met vier jaar te verlengen. Dit ondanks kritiek van Israël, de Verenigde Staten en Rusland. Dat laatste land bracht eerder een voorstel in stemming om Türks termijn met slechts twee maanden te verlengen. Dat voorstel werd weggestemd.

9 uur geleden