Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan en Poetin willen van Turkije knooppunt voor gas maken

Erdogan en Poetin willen van Turkije knooppunt voor gas maken

ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Russische evenknie Vladimir Poetin afgesproken een knooppunt voor aardgas op te zetten in Turkije. Het is de bedoeling dat Europa via die weg gas kan inkopen, zei Erdogan in het Turkse parlement aan leden van zijn AK-partij.

De Turkse en de Russische presidenten verklaarden eerder deze maand al inniger te willen samenwerken op economisch gebied. Turkije is lid van het westerse militaire bondgenootschap NAVO, maar onderhoudt ondanks de Russische inval in Oekraïne ook nog goede banden met het Kremlin. Erdogan profileert zich regelmatig als bemiddelaar in het conflict.

Rusland en Turkije openden in 2020 de gaspijpleiding TurkStream, die van van Rusland door de Zwarte Zee naar Turkije loopt. Die pijpleiding vervoert jaarlijks zo'n 31,5 miljard kubieke meter aardgas en is ook een belangrijke aanvoerlijn van Russisch gas naar Zuid-Europa.

Een belangrijke noordelijke gaspijpleiding tussen Rusland en Europa, Nord Stream 1, is sinds deze zomer volledig dichtgedraaid door het Russische staatsgasbedrijf Gazprom. Vorige maand ontstond een groot lek die de pijpleiding naar Duitsland onbruikbaar maakte, waarbij er sterke aanwijzingen voor sabotage zijn. Ook de naastgelegen gaspijpleiding Nord Stream 2, die nooit in gebruik is genomen, liep door explosies zware beschadigingen op.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

12 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.

15 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

17 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

1 dag geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden