Erdogan en Poetin willen van Turkije knooppunt voor gas maken
ANKARA (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Russische evenknie Vladimir Poetin afgesproken een knooppunt voor aardgas op te zetten in Turkije. Het is de bedoeling dat Europa via die weg gas kan inkopen, zei Erdogan in het Turkse parlement aan leden van zijn AK-partij.
De Turkse en de Russische presidenten verklaarden eerder deze maand al inniger te willen samenwerken op economisch gebied. Turkije is lid van het westerse militaire bondgenootschap NAVO, maar onderhoudt ondanks de Russische inval in Oekraïne ook nog goede banden met het Kremlin. Erdogan profileert zich regelmatig als bemiddelaar in het conflict.
Rusland en Turkije openden in 2020 de gaspijpleiding TurkStream, die van van Rusland door de Zwarte Zee naar Turkije loopt. Die pijpleiding vervoert jaarlijks zo'n 31,5 miljard kubieke meter aardgas en is ook een belangrijke aanvoerlijn van Russisch gas naar Zuid-Europa.
Een belangrijke noordelijke gaspijpleiding tussen Rusland en Europa, Nord Stream 1, is sinds deze zomer volledig dichtgedraaid door het Russische staatsgasbedrijf Gazprom. Vorige maand ontstond een groot lek die de pijpleiding naar Duitsland onbruikbaar maakte, waarbij er sterke aanwijzingen voor sabotage zijn. Ook de naastgelegen gaspijpleiding Nord Stream 2, die nooit in gebruik is genomen, liep door explosies zware beschadigingen op.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
15 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
26 minuten geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
29 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
31 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
3 uur geleden