Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan en Duitse president spreken over oorlog Israël en Hamas

Erdogan en Duitse president spreken over oorlog Israël en Hamas

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier gesproken over de oorlog tussen Israël en Hamas. Steinmeier benadrukte dat Israël het recht heeft om te bestaan en om zich te verdedigen tegen aanvallen. Erdogan vindt juist dat Israël moet stoppen met het aanvallen van de Gazastrook.

Duitsland en Turkije verschillen sterk van mening over de situatie in het Midden-Oosten. Erdogan veroordeelde de moord op honderden burgers door Hamas op 7 oktober, maar noemde die Palestijnse beweging later een verzetsbeweging. Duitsland beschouwt, net als de rest van het Westen, Hamas als een terroristische organisatie. Steinmeier heeft in het gesprek met Erdogan nog eens beklemtoond dat hij de aanvallen van 7 oktober als een terreurdaad ziet.

Beide presidenten zijn het er wel over eens dat de gijzelaars moeten worden vrijgelaten en dat de burgerbevolking moet worden beschermd. Ankara wil daarom een onmiddellijk staakt-het-vuren, Berlijn roept daar niet toe op.

Erdogan is vrijdag in Berlijn aangekomen en heeft na de ontmoeting met Steinmeier ook nog een diner en een gesprek met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.

Meer uit Buitenland

VK en Frankrijk beleggen Hormuz-top over plannen voor heropening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.

57 minuten geleden
Schip dat Iran verliet beschoten in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.

1 uur geleden
Oekraïne heropent Russische oliepijpleiding binnen paar uur

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.

1 uur geleden
Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

2 uur geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

3 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

4 uur geleden
Scheepvaartmonitor: Iran beschiet opnieuw containerschip

TEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.

4 uur geleden