Erdogan en Duitse president spreken over oorlog Israël en Hamas
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier gesproken over de oorlog tussen Israël en Hamas. Steinmeier benadrukte dat Israël het recht heeft om te bestaan en om zich te verdedigen tegen aanvallen. Erdogan vindt juist dat Israël moet stoppen met het aanvallen van de Gazastrook.
Duitsland en Turkije verschillen sterk van mening over de situatie in het Midden-Oosten. Erdogan veroordeelde de moord op honderden burgers door Hamas op 7 oktober, maar noemde die Palestijnse beweging later een verzetsbeweging. Duitsland beschouwt, net als de rest van het Westen, Hamas als een terroristische organisatie. Steinmeier heeft in het gesprek met Erdogan nog eens beklemtoond dat hij de aanvallen van 7 oktober als een terreurdaad ziet.
Beide presidenten zijn het er wel over eens dat de gijzelaars moeten worden vrijgelaten en dat de burgerbevolking moet worden beschermd. Ankara wil daarom een onmiddellijk staakt-het-vuren, Berlijn roept daar niet toe op.
Erdogan is vrijdag in Berlijn aangekomen en heeft na de ontmoeting met Steinmeier ook nog een diner en een gesprek met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
22 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
43 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geleden