Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan en Duitse president spreken over oorlog Israël en Hamas

Erdogan en Duitse president spreken over oorlog Israël en Hamas

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier gesproken over de oorlog tussen Israël en Hamas. Steinmeier benadrukte dat Israël het recht heeft om te bestaan en om zich te verdedigen tegen aanvallen. Erdogan vindt juist dat Israël moet stoppen met het aanvallen van de Gazastrook.

Duitsland en Turkije verschillen sterk van mening over de situatie in het Midden-Oosten. Erdogan veroordeelde de moord op honderden burgers door Hamas op 7 oktober, maar noemde die Palestijnse beweging later een verzetsbeweging. Duitsland beschouwt, net als de rest van het Westen, Hamas als een terroristische organisatie. Steinmeier heeft in het gesprek met Erdogan nog eens beklemtoond dat hij de aanvallen van 7 oktober als een terreurdaad ziet.

Beide presidenten zijn het er wel over eens dat de gijzelaars moeten worden vrijgelaten en dat de burgerbevolking moet worden beschermd. Ankara wil daarom een onmiddellijk staakt-het-vuren, Berlijn roept daar niet toe op.

Erdogan is vrijdag in Berlijn aangekomen en heeft na de ontmoeting met Steinmeier ook nog een diner en een gesprek met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.

Meer uit Buitenland

Bondskanselier Merz waarschuwt voor instorten staat Iran

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.

4 minuten geleden
Brussel noemt dreigement Zelensky aan Orbán onaanvaardbaar

BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."

47 minuten geleden
Trump: enige deal met Iran is onvoorwaardelijke overgave

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.

51 minuten geleden
Canadese premier wil samenwerking met Japan versterken

TOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.

1 uur geleden
Israëlische luchtmacht vernietigt ondergrondse bunker Khamenei

TEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.

2 uur geleden
EU schort visumvrij reizen voor Georgische diplomaten op

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.

2 uur geleden
Krant: Rusland helpt Iran Amerikaanse doelen te lokaliseren

WASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".

2 uur geleden