Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan en Duitse president spreken over oorlog Israël en Hamas

Erdogan en Duitse president spreken over oorlog Israël en Hamas

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zijn Duitse ambtgenoot Frank-Walter Steinmeier gesproken over de oorlog tussen Israël en Hamas. Steinmeier benadrukte dat Israël het recht heeft om te bestaan en om zich te verdedigen tegen aanvallen. Erdogan vindt juist dat Israël moet stoppen met het aanvallen van de Gazastrook.

Duitsland en Turkije verschillen sterk van mening over de situatie in het Midden-Oosten. Erdogan veroordeelde de moord op honderden burgers door Hamas op 7 oktober, maar noemde die Palestijnse beweging later een verzetsbeweging. Duitsland beschouwt, net als de rest van het Westen, Hamas als een terroristische organisatie. Steinmeier heeft in het gesprek met Erdogan nog eens beklemtoond dat hij de aanvallen van 7 oktober als een terreurdaad ziet.

Beide presidenten zijn het er wel over eens dat de gijzelaars moeten worden vrijgelaten en dat de burgerbevolking moet worden beschermd. Ankara wil daarom een onmiddellijk staakt-het-vuren, Berlijn roept daar niet toe op.

Erdogan is vrijdag in Berlijn aangekomen en heeft na de ontmoeting met Steinmeier ook nog een diner en een gesprek met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.

Meer uit Buitenland

Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden
Meteorietfragmenten beschadigen huizen in Duitsland

KOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.

9 uur geleden