Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan doet kritiek oppositie op arrestatie af als 'theater'

Erdogan doet kritiek oppositie op arrestatie af als 'theater'

ISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een eerste reactie op de arrestatie van de burgemeester van Istanbul de kritiek van de oppositie verworpen. Hij zei geen tijd te hebben voor het "theater" van de oppositie, die stelt dat Imamoglu is opgepakt omdat hij een te grote bedreiging vormde voor Erdogan.

"We hebben geen tijd voor dit soort zinloze discussies", zei de president een dag na de arrestatie. Volgens hem probeert de partij van Imamoglu de burgers te misleiden en wil die op deze manier de eigen fouten verdoezelen. De oppositie zou zich met de verkeerde zaken bezighouden.

Imamoglu geldt als de grootste rivaal van Erdogan. Het is de bedoeling dat hij komend weekend wordt aangewezen als de presidentskandidaat van zijn partij. Hij werd woensdag opgepakt op verdenking van fraude en het helpen van een terroristische organisatie. De oppositie spreekt van een "staatsgreep" door Erdogan.

Meer uit Buitenland

Houthi's kondigen meer aanvallen op Israëlische luchthavens aan

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".

47 minuten geleden
Uiterst rechtse Simion wint eerste ronde verkiezingen Roemenië

BOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.

1 uur geleden
Rusland biedt aan te bemiddelen in Indiaas-Pakistaans conflict

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.

1 uur geleden
Duitsland: asielprocedures buiten de EU 'mogelijk maar lastig'

BERLIJN (ANP/DPA) - Het uitbesteden van asielprocedures naar landen buiten de EU is theoretisch mogelijk, maar in de praktijk lastig uit te voeren. Dat blijkt uit een evaluatie door het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie overwoog drie opties voor de derdelandenbenadering: het Rwanda-model, een Albanië-model en een Away-model.

5 uur geleden
Bomaanslag verijdeld tijdens concert Lady Gaga in Rio

RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.

6 uur geleden
Netanyahu belooft vergelding raketaanval Houthi's op vliegveld

TEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.

7 uur geleden
Poetin zegt veel na te denken over zijn opvolging

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.

9 uur geleden