Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan: corruptieaffaire Democraat Menendez kan gunstig zijn

Erdogan: corruptieaffaire Democraat Menendez kan gunstig zijn

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan verwacht dat een corruptieaffaire rond een Amerikaanse senator gunstig kan uitpakken voor zijn land. Erdogan zei aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen verslaggevers dat de kritische Democraat Bob Menendez nu "buiten beeld" is, berichten Turkse media. Menendez lag dwars bij de verkoop van F-16's aan Turkije.

Menendez raakte onlangs in de problemen omdat hij wordt verdacht van het aannemen van steekpenningen. Hij stond aan het hoofd van de Senaatscommissie voor Internationale Betrekkingen en had in die rol veel invloed. De Democraat was uitgesproken kritisch over Erdogan. Hij had de vrees uitgesproken dat Turkije in conflict zou kunnen raken met andere NAVO-bondgenoten, zoals Griekenland en Cyprus.

De senator heeft inmiddels een stap terug gedaan als voorzitter van de machtige commissie, tot vreugde van Erdogan. Die noemde de "activiteiten van de Amerikaanse senator Menendez tegen ons land" tijdens de vlucht een belangrijk struikelblok voor de levering van de gevechtsvliegtuigen. Hij sprak de hoop uit dat de levering van de toestellen nu versneld kan worden.

Uitbreiding F16-vloot

NAVO-lidstaat Turkije wil tientallen nieuwe F-16's aanschaffen en bestaande toestellen een upgrade geven. Dat stuitte op verzet in de Amerikaanse politiek. Daar bestaat frustratie over het feit dat Turkije dwarslag toen Zweden een aanvraag indiende om lid te worden van de NAVO. Alle lidstaten van het bondgenootschap moeten instemmen met zo'n verzoek. Turkije kreeg eerder ook al te horen dat het geen F-35-toestellen mocht kopen vanwege een rel over de Turkse aankoop van Russisch wapentuig.

De Turkse president maakte eerder al duidelijk het verzet te staken tegen de Zweedse NAVO-toetreding. Hij verwacht wel dat de Amerikanen over de brug komen met de F-16's. Het parlement van Turkije moet het Zweedse verzoek nog goedkeuren en komt komende maand weer bijeen. Erdogan voorspelde dat de Turkse volksvertegenwoordiging "woord zal houden" als de Amerikanen zich ook aan hun beloftes houden.

Meer uit Buitenland

Trump: kosten balzaal Witte Huis mogelijk 400 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorgestelde balzaal in het Witte Huis zal naar schatting 400 miljoen dollar (zo'n 340 miljoen euro) kosten en volgens president Donald Trump zal de zaal ook geschikt zijn om inauguraties te huisvesten. Trump voorspelde tegelijkertijd dat het project uiteindelijk minder zal kosten.

15 minuten geleden
Trump: volledige blokkade gesanctioneerde olietankers Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.

1 uur geleden
Parlement Curaçao wil hulp Nederland voor veiliger luchtverkeer

WILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.

1 uur geleden
Israël weigert Canadese parlementsleden toegang tot Westoever

AMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".

5 uur geleden
VS leggen inreisverbod op aan nog eens 7 landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

8 uur geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

8 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

9 uur geleden