Erdogan brengt volgende week bezoek aan Duitsland
BERLIJN (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan brengt volgende week vrijdag een bezoek aan Duitsland. Hij spreekt in Berlijn met onder anderen de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Duitse president Frank-Walter Steinmeier.
Een woordvoerder van de Duitse regering heeft het bezoek vrijdag na wekenlange speculaties bevestigd. Erdogan en Scholz zullen vrijdagavond tijdens een diner op de kanselarij "verschillende politieke kwesties" bespreken. Voorafgaand aan die ontmoeting spreekt Erdogan eerst met Steinmeier.
Erdogans bezoek komt te midden van opgelopen spanningen door de oorlog tussen Israël en Hamas. Hij haalt herhaaldelijk uit naar Israël en stelt dat Hamas geen terroristische organisatie is. Onder meer de Europese Unie en de Verenigde Staten beschouwen Hamas wel als een terroristische organisatie.
De Turkse president bracht in 2020 voor het laatst een bezoek aan Duitsland, toen Angela Merkel nog bondskanselier was. Duitsland heeft de grootste Turkse gemeenschap buiten Turkije. Er wonen ongeveer 3 miljoen mensen met een Turkse achtergrond.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de verkiezingsuitslag in de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt zijn partij CDU "tot in de kern heeft geschokt", schrijft de krant Bild. De radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) werd daar zondag veruit de grootste partij.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft zich maandag fel uitgesproken tegen de manier waarop de begrafenis van de Servische veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić plaatsvindt. "Elke verheerlijking van oorlogsmisdadigers, ontkenning van genocide en revisionisme is in strijd met de meest fundamentele Europese waarden en heeft geen plaats in de EU of in EU-kandidaatlanden", stelt de Commissie maandag in een schriftelijke verklaring.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het nog te vroeg voor concrete afspraken voor een vervolg aan de vredesonderhandelingen met Oekraïne en de Verenigde Staten. Dat zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov maandag in reactie op vragen van journalisten over het bezoek van het Amerikaanse onderhandelingsteam aan eerst Moskou en vervolgens Kyiv. Hij voegde eraan toe nog geen details te hebben gehoord over de besprekingen tussen de VS en Oekraïne van zondag in Kyiv.
51 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk eist verantwoording van Washington voor het toenemende aantal sterfgevallen in vreemdelingendetentie in de Verenigde Staten. Dit zei hij maandag aan het begin van de VN-Mensenrechtenraad in Genève. Sinds juni zijn er vier mensen omgekomen in Amerikaanse vreemdelingendetentie. In 2026 waren dat er tot nu toe 23.
52 minuten geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse autoriteiten in Ceuta hebben 2000 minderjarige migranten geïdentificeerd, meldt persbureau EFE. Het is de bedoeling dat deze jongeren "met prioriteit" worden teruggestuurd naar hun land van herkomst om herenigd te worden met hun families.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - In het Servische Belgrado is drukte ontstaan in aanloop naar de begrafenis van de veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić. Verslaggevers spreken van duizenden mensen die zijn samengekomen bij de kerk waar Mladić ligt opgebaard, om daar een laatste eer te bewijzen. Enkelen van hen verwijzen expliciet naar zijn oorlogsverleden.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt heeft na de verkiezingsoverwinning van Alternative für Deutschland gezegd dat de vrijheid in het land onder druk staat. Hij vergeleek het gevaar dat in die rechtsradicale partij schuilt met de Russische drones die de laatste tijd opduiken in het Duitse luchtruim.
2 uur geleden