Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erdogan brengt volgende week bezoek aan Duitsland

Erdogan brengt volgende week bezoek aan Duitsland

BERLIJN (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan brengt volgende week vrijdag een bezoek aan Duitsland. Hij spreekt in Berlijn met onder anderen de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Duitse president Frank-Walter Steinmeier.

Een woordvoerder van de Duitse regering heeft het bezoek vrijdag na wekenlange speculaties bevestigd. Erdogan en Scholz zullen vrijdagavond tijdens een diner op de kanselarij "verschillende politieke kwesties" bespreken. Voorafgaand aan die ontmoeting spreekt Erdogan eerst met Steinmeier.

Erdogans bezoek komt te midden van opgelopen spanningen door de oorlog tussen Israël en Hamas. Hij haalt herhaaldelijk uit naar Israël en stelt dat Hamas geen terroristische organisatie is. Onder meer de Europese Unie en de Verenigde Staten beschouwen Hamas wel als een terroristische organisatie.

De Turkse president bracht in 2020 voor het laatst een bezoek aan Duitsland, toen Angela Merkel nog bondskanselier was. Duitsland heeft de grootste Turkse gemeenschap buiten Turkije. Er wonen ongeveer 3 miljoen mensen met een Turkse achtergrond.

Meer uit Buitenland

Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

2 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

3 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

4 uur geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

6 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

6 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

8 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

8 uur geleden